Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանձնարարել է ներկայացնել այն կառուցապատողների ցանկը, որոնց վերաբերյալ փոշեկլանիչ ցանցերի բացակայության մասին ամենաշատ արձանագրություններն են կազմվել:
«Մենք երևանցիներին պարբերաբար պետք է տեղեկացնենք կառուցապատողների պարտաճանաչության մասով: Կարծում եմ՝ պարբերաբար կհնչեցնենք այն կառուցապատողների անունները, որ չարամտորեն խուսափում են ցանցերի տեղադրումից: Եվ ես վստահ եմ, որ դրանից հետո իրենք շատ երկար կսկսեն մտածել»,- ասել է քաղաքապետը:
Ըստ նրա՝ այդ կառուցապատողների անունները պետք է հրապարակվեն։
«Անհատապես մենք բոլորի անունները պետք է բարձրաձայնենք, որ մարդիկ իմանան՝ ումից են տուն գնում և ինչ պատասխանատվություն ունեն քաղաքի նկատմամբ: Խնդրում եմ՝ ամբողջական ցանկն այս շաբաթ ներկայացնենք, հաջորդ շաբաթ արդեն բարձրաձայնելու ենք»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը:

Тигран Авинян поручил составить список застройщиков, по которым зафиксировано наибольшее количество нарушений, связанных с отсутствием пылеулавливающих сеток на стройках.
«Мы должны регулярно информировать ереванцев о добросовестности застройщиков. Думаю, мы должны регулярно озвучивать имена тех, кто сознательно уклоняется от установки сеток. Уверен, после этого они задумаются», — заявил мэр.
По его словам, такие имена должны быть преданы огласке.
«Мы должны называть каждого поимённо, чтобы люди знали, у кого покупают жильё и какую ответственность несут эти компании перед городом. Прошу представить полный список на этой неделе, а на следующей мы уже озвучим его публично», — отметил Авинян.