Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի արդարադատության նախարար Պաատա Սալիայի հետ։ Կողմերը քննարկել են Վրաստանի և Հայաստանի միջև անցկացվող իրավական վեցերորդ ֆորումի հարցերը՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը և գործընկերության շարունակական զարգացման հեռանկարները։
Քննարկվել են արդարադատության ոլորտում մասնագիտական փորձի փոխանակման հնարավորությունները, ինչպես նաև կողմերի միջև համագործակցությունն ընդլայնելու և համատեղ աշխատանքը շարունակական դարձնելու քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաների։ Սրբուհի Գալյանն ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող սահմանադրական, դատաիրավական և թվայնացման ուղղությամբ ընթացող բարեփոխումները, ինչպես նաև արդարադատության նախարարության իրավասության շրջանակում իրականացվող ծրագրերը։

Министр юстиции Армении Србуи Галян провела встречу с министром юстиции Грузии Паатой Салией. Стороны обсудили вопросы, касающиеся шестого грузино-армянского правового форума, подчеркнув его значимость и перспективы дальнейшего партнерства.
Обсуждены возможности обмена профессиональным опытом в сфере юстиции, а также шаги по расширению сотрудничества и обеспечению его устойчивости.
Србуи Галян представила текущие реформы в Армении в области конституционного права, судебной системы и цифровизации, а также проекты, реализуемые в рамках полномочий министерства. Стороны также обсудили ряд тем, представляющих взаимный интерес.