18 Նոյեմբեր 2025 - 08:50 AMT
45 նոր տրոլեյբուսԵրևան կբերվի2026–ի առաջին կիսամյակում, ավագանու նիստում հայտնել է քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Մենք գնում ենք 12 մետրանոց 45 տրոլեյբուս, որի կանխավճարն արդեն փոխանցել ենք: Դրանք կմատակարարվեն հաջորդ տարի առաջին կիսամյակում»,- ասել է Ավինյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Քաղաքապետը հավելել է, որ դրանից հետո նախատեսվում է ձեռք բերել նաև 250 հատ 18 մետրանոց ավտոբուս։ Նրա ներկայացմամբ՝ այդ ավտոբուսների մատակարարումը պետք է իրականացվի մեկ խմբաքանակով։
Ավինյանը նաև նշել է, որ մինչև ընթացիկ տարվա ավարտը ավտոբուսների գնման հարցը կդրվի քննարկման ներդրումային կոմիտեի առաջիկա նիստում։

В первом полугодии 2026 года в Ереван поступят 45 новых 12-метровых троллейбусов. Об этом заявил мэр Еревана Тигран Авинян на заседании городского совета. По его словам, авансовый платёж уже переведен, и поставка состоится в следующем году.
Авинян также сообщил, что после этого планируется закупить 250 новых 18-метровых автобусов. Эти автобусы будут поставлены одним пакетом.
Он добавил, что вопрос приобретения автобусов будет вынесен на обсуждение ближайшего заседания инвестиционного комитета до конца текущего года.