Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտնել է, որ Վաղարշապատի թիվ 14 տարածքային ընտրական հանձնաժողովը նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 14:00-ին, սկսել է վերահաշվարկի գործընթաց՝ ընտրական գործընթացում մասնակից կուսակցության դիմումի հիմքով։
«Հանրապետություն» կուսակցության վստահված անձինք պահանջել են վերահաշվարկել 14/15, 14/16, 14/22 ՏԸՀ-ների քվեարկության արդյունքները։
Թիվ 14 ԸԸՀ-ն վիճակահանություն է իրականացրել Ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքի համաձայն, և վերահաշվարկելու է նաև 14/1, 14/8, 14/22 ՏԸՀ-ների քվեարկության արդյունքները։
Լինելու է ուղիղ հեռարձակում թիվ 14 ԸԸՀ-ից։
Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրությունների նախնական տվյալներով՝ ՔՊ-ն առավելագույն քվեներն է ստացել: Կուսակցության ցուցակը գլխավորել է Արգիշտի Մեխակյանը: Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ․ «Հաղթանակ» կուսակցությունների դաշինք – 10,051, «Համահայկական ճակատ» կուսակցություն – 295, «Հանրապետություն» կուսակցություն – 1 241, «Մայր Հայաստան» ազգային-դեմոկրատական կուսակցություն – 1 692, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցություն – 1 177, «Ժառանգություն» կուսակցություն – 440, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն – 15,298, «Հայրենիք» կուսակցություն – 1 193:

18 Ноябрь 2025 - 12:34 AMT
Центральная избирательная комиссия Армении сообщила, что территориальная избирательная комиссия № 14 в Вагаршапате начала процесс пересчёта 18 ноября в 14:00, на основании официального заявления одной из участвующих партий.
Доверенные лица партии «Республика» потребовали пересчёта результатов голосования на участках 14/15, 14/16 и 14/22.
Согласно Конституционному закону «Избирательный кодекс», ТИК № 14 провела жеребьёвку, по результатам которой будет произведён пересчёт голосов также на участках 14/1, 14/8 и 14/22.
Пересчёт голосов транслируется в прямом эфире из офиса ТИК № 14.
По предварительным данным выборов в совет общины Вагаршапат, наибольшее количество голосов набрала правящая партия «Гражданский договор» — 15 298 голосов. Остальные результаты: блок «Победа» — 10 051; партия «Всеармянский фронт» — 295; «Республика» — 1 241; «Мать Армения» — 1 692; «Свободные демократы» — 1 177; «Наследие» — 440; партия «Родина» — 1 193. Список партии «Гражданский договор» возглавлял Аргишти Мехакян.