26 Նոյեմբեր 2025 - 13:35 AMT
Իջևան քաղաքի Կրիվոյ կոչվող տարածքում պայթյուն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 2 մարդ է տուժել։ Այդ մասին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Տուժածները տեղափոխվել են հիվանդանոց։
«Ըստ նախնական վարկածի` տարածքում աղբ է այրվել, ինչի հետևանքով էլ պայթյուն է տեղի ունեցել»,– հայտնել են ՆԳՆ–ից։
Այս պահին ոստիկանությունում փաստաթղթեր են պատրաստում ՀՀ քննչական կոմիտե ուղարկելու համար։
Իրավապահները պայթյունի վայրում հայտնաբերել են արնանման հետքեր և ծխացող օջախի հատվածներ, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Այս պահին պարզվում է, թե ինչ նյութ կամ սարք է պայթել, ինչպես նաև ճշտվում է «ԺԲԿ»-ի տարածքի սեփականատիրոջ և տուժածների ինքնությունը։

26 Ноябрь 2025 - 13:44 AMT
Во взрыве, произошедшем в одном из районов города Иджеван, пострадали двое человек. Об этом сообщила пресс-служба МВД, передаёт «Sputnik Армения».
Пострадавшие были доставлены в больницу.
«По предварительной версии, на месте происшествия сжигался мусор, что и привело к взрыву», — отметили в МВД.
В настоящее время полиция готовит материалы для передачи в Следственный комитет Армении.
Как сообщает «Shamshyan.com», на месте взрыва были обнаружены следы, напоминающие кровь, а также участки тлеющих остатков.
В настоящее время выясняется, какое вещество или устройство взорвалось, а также устанавливаются личности пострадавших и собственника территории «ЖБК».