27 Նոյեմբեր 2025 - 11:22 AMT
Նոյեմբերի 26-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Իսրայելի ԱԳ նախարարության գլխավոր տնօրեն Էդեն Բար Թալի հետ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը երկուստեք կարևորել են Իսրայելի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների խորացման և ակտիվացման անհրաժեշտությունը՝ հատկապես քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում։
Այցի շրջանակում կայացել են Հայաստանի և Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև 12-րդ քաղաքական խորհրդակցությունները։ Կողմերը լայնորեն քննարկել են երկկողմ և միջազգային հարթակներում համատեղ գործունեության հնարավորությունները։
Բարձր տեխնոլոգիաները, բժշկությունը, գյուղատնտեսությունը և զբոսաշրջությունը նշվել են որպես այն ոլորտներ, որոնք ներկայացնում են փոխադարձ հետաքրքրություն և համագործակցության զգալի ներուժ։
Քննարկել են նաև տարածաշրջանային իրադարձությունները՝ անդրադառնալով ինչպես Հարավային Կովկասում, այնպես էլ Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող գործընթացներին։

27 Ноябрь 2025 - 11:30 AMT
26 ноября заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян встретился с генеральным директором МИД Израиля Эденом Бар Талом.
Стороны отметили важность углубления и активизации отношений между Арменией и Израилем, особенно в политической и экономической сферах.
В рамках визита состоялся 12-й раунд политических консультаций между министерствами иностранных дел Армении и Израиля.
Стороны подробно обсудили возможности совместной деятельности как на двустороннем уровне, так и в международных структурах.
Высокие технологии, медицина, сельское хозяйство и туризм были названы приоритетными направлениями, представляющими обоюдный интерес и высокий потенциал для сотрудничества.