Դավթաշեն կամրջի՝ Վաղարշյան փողոցից դեպի Սասնա Ծռերի փողոցի ուղղությամբ փակ են լինելու երթևեկելի երկու ուղղության 1-ին գոտիները, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«Հարգելի քաղաքացիներ, տեղեկացնում ենք, որ Երևանի Դավթաշեն կամրջի՝ Վաղարշյան փողոցից դեպի Սասնա Ծռերի փողոցի ուղղությամբ վերջին դեֆորմացիոն կարի նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված, սույն թվականի նոյեմբերի 29-ից 30-ը ներառյալ փակ են լինելու երթևեկելի երկու ուղղության 1-ին գոտիները»,- ասված է հայտարարությունում։
Փափազյան փողոցում կփոխվի երթևեկության կարգը:
Փոփոխության համաձայն՝ Փափազյան փողոցում՝ Սարալանջի պողոտայի և Փափազյան փողոցի խաչմերուկից մինչև Փափազյան ու Քոչարի փողոցների խաչմերուկը, երթևեկելի հատվածի աջ կողմում կսահմանվի մեքենաների կանգառի արգելք։

Ереванская мэрия сообщила, что в связи с ремонтом деформационного шва на мосту Давташен временно будут закрыты первые полосы движения в обоих направлениях — от улицы Вагаршяна в сторону улицы Сасна Црер. Ограничения будут действовать с 29 по 30 ноября включительно.
«Уважаемые граждане, информируем вас, что в связи с ремонтом последнего деформационного шва на мосту Давташен, с 29 по 30 ноября включительно будут закрыты первые полосы движения в обоих направлениях — от улицы Вагаршяна к улице Сасна Црер», — говорится в сообщении.
Также изменяется порядок движения на улице Папазяна.
Согласно новым правилам, на правой стороне проезжей части улицы Папазяна — от перекрестка с проспектом Сараланж до перекрестка с улицей Кочара — вводится запрет на стоянку автомобилей.