Երևանում օդի աղտոտվածության և խցանումների խնդիրների լուծման համար աշխատանքային խմբեր կստեղծվեն։ Այդ մասին կառավարության նոյեմբերի 27–ի նիստում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ վերջին շրջանում ինչպես համացանցում, մամուլում, այնպես էլ անձնական դիտարկումներով արձանագրել է մի շարք խնդիրներ և հանգել այն եզրակացության, որ անհրաժեշտ է վարչապետի որոշմամբ երկու աշխատանքային խումբ ստեղծել:
«Աշխատակազմին հանձնարարում եմ անհատական կազմի մասին տալ առաջարկ: Խմբերից մեկը պետք է զբաղվի օդի աղտոտվածության հարցերով: Նախ՝ պետք է այդ խնդիրը արձանագրել մեր օրակարգում, հասկանալ և կոնկրետ լուծումներ տալ»,-ասել է վարչապետը։
Նա հավելել է, որ երկրորդ խումբն էլ կստանձնի երթևեկության կարգավորման և խցանումների հաղթահարման ուղղությամբ համակարգված աշխատանքները։

28 Ноябрь 2025 - 08:11 AMT
На заседании правительства 27 ноября премьер-министр Никол Пашинян заявил, что по его распоряжению будут созданы две рабочие группы для устранения загрязнения воздуха и пробок в столице.
По его словам, в последнее время как в интернете и СМИ, так и в результате собственных наблюдений были зафиксированы серьёзные проблемы, и принято решение создать две рабочие группы по поручению премьер-министра.
«Поручаю Аппарату представить предложения по персональному составу. Одна из групп займётся вопросами загрязнения воздуха. Сначала мы должны официально зафиксировать проблему, изучить её и предложить конкретные решения», — отметил Пашинян.
Вторая группа будет заниматься организацией дорожного движения и устранением заторов, действуя скоординированно и системно.