17 Հունիս 2009 - 10:54 AMT
Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի որոշմամբ, ըստ ՀՀ «Տեղական ինքնակառավարման եւ Երեւանի քաղաքի մասին» օրենքի 89 հոդվածի ու 52 հոդվածի 1-ին մասի 7 կետի, նշանակվել են Երեւանի համայնքների ղեկավարները:
Աջափնյակ համայնքի ղեկավար է նշանակվել Ռուբեն Հովսեփյանը, Ավան համայնքի ղեկավար` Մանվել Ջավադյանը, Արաբկիրինը` Համլետ Մարգարյանը, Դավիդաշենինը` Արթուր Գեւորգյանը, Էրեբունի համայնքինը` Արմեն Հարությունյանը, Կենտրոնինը` Գագիկ Գյանջումյանը, Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքինը` Դավիթ Օհանյանը, Նոր Նորքինը` Դավիթ Պետրոսյանը, Նորք-Մարաշինը` Վարազդատ Մկրտչյանը, Նուբարաշենինը` Մհեր Հովհաննիսյանը, Շենգավիթինը` Սարգիս Հովհաննիսյանը, Քանաքեռ-Զեյթունինը` Արաիկ Քոթանջյանը:

17 Июнь 2009 - 10:54 AMT
Мэр Еревана Гагик Бегларян назначил руководителей общин столицы, согласно пункту 7 части 1 статьи 52 и статье 89 закона РА «О местном самоуправлении в городе Ереван».
Руководителем общины Ачапняк назначен Рубен Овсепян, общины Аван – Манвел Джавадян, Арабкир – Гамлет Маргарян, Давидашен – Артур Геворгян, Эребуни – Армен Арутюнян, Кентрон – Гагик Гянджумян, Малатия-Себастия – Давид Оганян, Нор Норк – Давид Петросян, Норк-Мараш – Вараздат Мкртчян, Нубарашен – Мгер Ованисян, Шенгавит – Саркис Ованисян, Канакер-Зейтун – Араик Котанджян.