Հայ թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը հունիսի 20-ին ելույթ կունենա Բոստոնի Սիմֆոնիկ դահլիճի Boston Pops Orchestra-ում: «Հայկական երեկո» ամենամյա 58-րդ փառատոնի շրջանակներում քսանամյա երաժիշտը կկատարի հատվածներ Արամ Խաչատրյանի «Գայանե» եւ «Սպարտակ» բալետներից, Միխայիլ Իպպոլիտով-Իվանովի «La Procession du Sardar», հատվածներ Մորիս Ժարի «Դոկտոր Ժիվագոյից», Պյոտր Չայկովսկու «Վարիացիաներ ռոկոկոյի թեմայով»:
Նարեկ Հախնազարյանը ծնյվել է 1988թ. Երեւանում, երաժիշտների ընտանիքում: Նախնական երաժշտական կրթությունը ստացել է Կոմիտասի անվ. երաժշտական դպրոցում` Զառա Սարգսյանի դասարանում, իսկ 12 տարեկանում ծնողների հետ տեղափոխվել Մոսկվա, որտեղ հետագայում ավարտել է կոնսերվատորիա` Ալեքսեյ Սելեզնյովի դասարանը: Մի շարք միջազգային մրցույթների դափնեկիր Նարեկ Հախնազարյանն այսօր մենակահամերգներով հանդես է գալիս Վեստմորլանդի, Սեյնտ Վինսենտ քոլեջի, Lincoln County Concert Association-ի, Patrons for Young Artists-ի, The Paramount Thatre and The Colonial Thatreի նվագախմբերի հետ:

Армянский виолончелист Нарек Ахназарян 20 июня выступит с Boston Pops Orchestra в Симфоническом зале Бостона. В рамках 58 ежегодного фестиваля “Армянский вечер” двадцатилетний виолончелист исполнит отрывки из балетов “Гаяне” и “Спартак” Арама Хачатуряна, “La Procession du Sardar” Михаила Ипполитова-Иванова, отрывки из “Доктора Живаго” Мориса Жара, “Вариации на тему рококо” Петра Чайковского.
Нарек Ахназарян родился в 1988 году в Ереване, в семье музыкантов. Начальное музыкальное образование получил в музыкальной школе им. Комитаса в классе Заре Саркисяна, а в 12 летнем возрасте с родителями переехал в Москву, где в дальнейшем окончил консерваторию, класс Алексея Селезнева. Победитель целого ряда международных конкурсов, Нарек Ахназарян сегодня солирует с оркестрами Вестморланда, колледжа Сейнт Винсент, Lincoln County Concert Association, Patrons for Young Artists, The Paramount Theatre and The Colonial Theatre.