ՀՀ Քրեական օրենսգրքի հոդված 316, մաս 1-ի համաձայն քրեական գործ է հարուցվել Արմավիրի մարզի Արազապ գյուղի գյուղապետ Մանվել Հարությունյանի դեմ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: Գործը վարում է ՀՀ Ոստիկանության Արմավիրի մարզի հետաքննչական բաժինը:
Մանվել Հարությունյանը խոչընդոտում էր ոստիկանությանը Արազապ գյուղում տեղ գտած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հանգամանքների բացահայտման գործում: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի լեյտենանտ Գրիգոր Մկոյանը, այն պահին, երբ ինքն ուսումնասիրում էր դեպքի վայրը, ժամանեց գյուղապետ Մանվել Հարությունյանը եւ ոչ սթափ վիճակում սկսեց սպառնալ լեյտենանտին: Ավելին, Մանվել Հարությունյանը բռունցքներով ծեծի ենթարկեց ճանապարհապարեկային ծառայության տեսուչին, որից հետո ձերբակալվեց:

Возбуждено уголовное дело по части 1, статьи 316 Уголовного кодекса РА против старосты села Аразап Армавирской области Армении Манвела Арутюняна. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили из отдела по связям с общественностью Полиции Армении. Дело ведет следовательский отдел Армавирского марза Полиции РА.
Манвел Арутюнян препятствовал работе полиции в раскрытии обстоятельств дорожно-транспортного происшествия в селе Аразап. Как сообщает лейтенант Армавирского отдела Полиции РА Григор Мкоян, в тот момент, когда он изучал место происшествия, прибыл староста села Аразап Манвел Арутюнян и будучи в нетрезвом состоянии, начал угрожать ему. Более того, Манвел Арутюнян избил кулаками инспектора дорожно- патрульной службы, после чего был арестован.