Հունիսի 19-ին www.ukzhd.am հասցեով սկսել ` գործել «Հարավակովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ կորպորատիվ կայքը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն, կայքն ընդգրկում է Ընկերության գործունեությանը վերաբերող նյութերի լայն շրջանակ: Մասնավորապես, ընկերության կորպորատիվ կայքում կարելի է ծանոթանալ Հայաստանի երկաթուղային տրանսպորտի վերջին նորություններին, ուղեւորների եւ բեռնափոխադրումներին, տենդերների մասին տեղեկատվությանը, «Հայկական երկաթուղի» ՓԲԸ-ն «ՀԿԵ» ՓԲԸ ղեկավարությանը հանձնելու մասին Կոնցեսիոն պայմանագրի իրականացման գործընթացին եւ այլն:
Բացի դրանից կայքում տեղեկություններ են տեղակայված կենտրոնական ապարատի, Ընկերության Տնօրենների խորհրդի եւ կառուցային ենթաբաժանմունքների մասին, ինչպես նաեւ կա լուսանկարչական պատկերասրահ եւ ԶԼՄ համար այլ օժանդակ տեղեկատվություն:
ukzhd.am կորպորատիվ կայքն ազատ մուտք է տրամադրում Կոնցեսիոն պայմանագրին, ՀՀ Երկաթուղային տրանսպորտի մասին օրենքին եւ 2009թ. համար Ընկերության սակագնային քաղաքականությանը:

19 Июнь 2009 - 11:50 AMT
19 июня по адресу www.ukzhd.am начал действовать корпоративный сайт ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, сайт охватывает широкий спектр материалов, относящихся к деятельности Компании. В частности, на корпоративном сайте компании можно ознакомиться с последними новостями железнодорожного транспорта Армении, со структурой грузовых и пассажирских перевозок, информацией о тендерах, процессом выполнения Концессионного договора о передаче ЗАО «Армянская железная дорога» в управление ЗАО «ЮКЖД» и пр.
Помимо этого, на сайте размещена информация о центральном аппарате, Совете директоров и структурных подразделениях Компании, а также имеется фотогалерея и другая вспомогательная информация для СМИ.
Корпоративный сайт  ukzhd. аm предоставляет свободный доступ к Концессионному договору, Закону о железнодорожном транспорте РА и Тарифной политике Компании на 2009 г.