Այսօր «Մեկ ազգ, մեկ մշակույթ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի ժամանակ Հայաստանի սփյուռքի հարցերով նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընտրվել է որպես այդ հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ:
Նիստը տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Տիրգրան Սարգսյանի մասնակցությամբ, որն ընդգծել է հիմնադրամի մեծ նշանակությունը մշակութային ծրագրեր իրականացնելու գործում, հատկապես սփյուռքի հետ համագործակցության ոլորտում:
Հիմնդրամի գործադիր տնօրենը հաշվետվություն է ներկայացրել 2008-ի ծրագրերի մասին եւ քննարկել ծրագրերն ու միջոցառումները, որոնք նախատեսված են 2009-ի համար:

Сегодня в ходе заседания совета попечителей фонда “Одна нация, одна культура” министр по вопросам диаспоры Армении Грануш Акопян была избрана председателем Совета попечителей данного фонда.
Заседание прошло при участии премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна, который подчеркнул большое значение фонда в реализации культурных программ, особенно в области сотрудничества диаспорой.
Исполнительный директор фонда представил отчет о программах 2008 года и обсудил программы и мероприятия, запланированные на 2009 год.