Հունիսի 22-ին, ժամը 23.50-ին ավտովթարի հետեւանքով զոհվել են «Որոգայթ» սերիալի (Շանթ հեռուստատեսություն) երկու դերասաններ Արամ Միսկարյանը (Գարիկ) եւ Գեղամ Ղանդիլյանը (Գոքոր): Գեղամ Ղանդիլյանի վարած «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է ճամփեզրի ծառին Արմավիր-Էջմիածին մայրուղու 15-րդ կմ-ում:
Ինչպես ասվում է Հայաստանի ոստիկանության պաշտոնական կայքում զետեղված հաղորդագրության մեջ, մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ 1973 թ. ծնված Արամ Միսկարյանը եւ Գեղամ Ղանդիլյանը տեղում մահացել են, իսկ մյուս ուղեւոր Էդգար Տեր-Աբրահամյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Էջմիածնի հիվանդանոց: Բժիշկները տուժածի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր:

23 Июнь 2009 - 10:31 AMT
Поздним вечером 22 июня в результате автокатастрофы погибли актеры сериала «Западня» (Ворогайт) Арам Мискарян (Гарик) и Гегам Гандилян (Гокор). Машина марки «BMW», которую вел Гегам Гандилян, на 15-ом километре трассы Армавир-Эчмиадзин врезалась в придорожное дерево.
Как говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте Полиции Армении, в результате удара, водитель машины Гегам Гандилян (1974) и один из пассажиров Арам Мискарян (1973) скончались на месте. А третий пассажир Эдгар Тер-Абраамян с тяжелыми телесными повреждениями переведен в больницу Эчмиадзина.