25 Հունիս 2009 - 17:06 AMT
Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, կրթության ազգային ինստիտուտի տնօրեն Նորայր Ղուկասյանը եւ «Ապագան քոնն է» բարեգործական, սոցիալական հասարակական կազմակերպության նախագահ Նորայր Սարգսյանն այսօր ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր` «Կրթությունն ընդդեմ կաշառակերության» ծրագրի իրականացման նպատակով:
Ծրագիրն իրականացվելու է ԱՄՆ Զարգացման միջազգային գործակալության ֆինանսական աջակցությամբ «Հակակոռուպցիոն գործողության մոբիլիզացման ծրագրի» շրջանակներում:
Ծրագիրն ուղղված է հակակոռուպցիոն դաստիարակությանը եւ Հայաստանի հանրակրթական դպրոցների աշակերտների կրթությանը:
Առաջին փուլում նախատեսվում է ստեղծել ուսումնական ձեռնակներ ուսուցիչների համար, երկրորդում` Հայաստանի 8 մարզային դպրոցներում ուսումնական ձեռնարկը փորձաշրջան է անցնելու:

25 June 2009 - 17:06 AMT
Министр образования и науки Армении Армен Ашотян, директор национального института образования Норайр Гукасян и председатель благотворительной социально-общественной организации “Будущее принадлежит твое” Норайр Саркисян подписали меморандум о сотрудничестве, предполагающий реализацию программы “Образование против коррупции”.
Программа будет осуществляться при финансовой поддержке Агентства международного развития США в рамках “Мобилизационной программы антикоррупционного движения”.
Программа направлена на антикоррупционное воспитание и образование учеников общеобразовательных школ Армении.
Программа “Образование против коррупции” пройдет в 3 этапа.
На первом этапе предусматривается создать учебное пособие для учителей, на втором – в 8 областных школах Армении учебное пособие пройдет испытательный срок. На последнем этапе будет организован трехдневный семинар по повышению квалификации.