Բնական գազի մատակարարման եւ սպառման ընթացքում ծագած արտակարգ իրավիճակների դեպքում մարդկային կյանքի պահպանման ու բնակչության նյութական վնասները նվազագույնին հասցնելու, հետեւանքները արագ ու օպերատիվ վերացնելու, ինչպես նաեւ ընկերության տեխնիկական անձնակազմի պատրաստվածության մակարդակի բարձրացման նպատակով ուսումնական վարժանքներ կանցկացվեն «ՀայՌուսԳազարդ» ՓԲԸ 1-04 վթարա-կարգավարական բոլոր 42 ծառայություններում: Այդ մասին հաղորդում է ընկերության լրատվական ծառայությունը:
Ուսումնավարժանքները նախատեսվում է կազմակերպել արտակարգ իրավիճակների հրշեջ-փրկարարական, շտապ բուժօգնության եւ ոստիկանության ծառայությունների հետ համատեղ` «Բազմաբնակարան շենքի մուտքում կուտակված գազի պայթյունի հետեւանքով բնակարանի փլուզում եւ արտակարգ իրավիճակի վերացում», «Բազմաբնակարան շենքերի բակում գազի հոտի առկայություն, որից հետո հրդեհի բռնկում ու արտակարգ իրավիճակի վերացում» թեմաներով:

27 June 2009 - 09:35 AMT
С целью обеспечения безопасности людей во время чрезвычайных ситуаций, а также повышения уровня подготовки технического персонала компании к действиям в чрезвычайных ситуациях, в 42-х диспетчерско-аварийных службах 1-04 ЗАО «АрмРосгазпром» будут проведены учебно-тренировочные мероприятия. Об этом сообщает пресс-служба компании.
Учебно-тренировочные занятия по темам “Ликвидация чрезвычайной ситуации и разрушения в квартире при взрыве газа, скопившегося в подъездах многоквартирных домов”, “Наличие запаха газа во дворах многоквартирных домов, после чего вспыхивает пожар и ликвидация чрезвычайной ситуации” будут проводиться совместно со службами по чрезвычайным ситуациям, пожарно-спасательной, медпомощи и полиции.