Երեւանի պետական համալսարանի սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի ուսանողների կուրսային աշխատանքների պաշտպանության ընթացքում ուսանողների մեծամասնությունը, անկախ աշխատանքի որակից, երեք են ստացել: Բացի դրանից, ուսանողները զրկված են բողոքարկելու իրավունքից:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի այն հարցին, թե կարդում է հանձնաժողովը կան նրա անդամներից որեւէ մեկն ուսանողների կուրսային աշխատանքները դրանք գնահատելուց առաջ, կուրսային աշխատանքների գնահատման հանձնաժողովի ներկայացուցիչ Արամ Վարտիկյանը հայտարարել է, որ ոչ ոք այդ աշխատանքները չի կարդում: Այն հարցին, թե ինչպես են գնահատվում կուրսային աշխատանքները, Վարտիկյանն ասել է. «Դա ձեզ չի վերաբերում»:
Մեկնաբանություններից զերծ է մնացել նաեւ ամբիոնի վարիչ Արթուր Աթանեսյանը:
Սակայն ԵՊՀ հասարակայության հետ կապերի եւ լրատվության վարչության ղեկավար Կարեն Գրիգորյանը հաղորդել է, որ դա իրավունքների բացահայտ խախտում է, որոնց համաձայն հանձնաժողովի ներկայացուցիչները պաշտպանություից առաջ պարտավոր են ծանոթանալ ուսանողների աշխատանքների հետ: «Ոչ ոք լիազորված չէ ինքնուրույն գնահատել կուրսային աշխատանքը, հատկապես երբ այն չի կարդացել»,- նշել է նա:

27 June 2009 - 09:53 AMT
В ходе защиты курсовых работ студентов факультета социологии Ереванского государственного университета большинство студентов, независимо от качества работы, получили тройки. Кроме этого, студенты лишены права подать на апелляцию.
На вопрос кореспондента PanARMENIAN.Net, читает ли комиссия или хотя бы кто-то из ответственных в комиссии курсовые работы студентов перед тем как оценивать их, представитель комиссии по оцениванию курсовых работ Арам Вартикян заявил, что никто эти работы не читает. На вопрос, как же в этом случае оцениваются курсовые работы, Вартикян сказал: «Это вас не касается».
От комментариев воздержался также и заведующий кафедрой Артур Атанесян.
Однако председатель отдела по информации и связям с общественностью ЕГУ Карен Григорян сообщил, что это – явное нарушение правил, согласно которым представителями комиссии обязаны ознакомиться с курсовыми работами студентов перед защитой. “Никто не уполномочен самостоятельно оценивать курсовую работу, особенно в случае, если не читал ее”,- отметил он.