3 Հուլիս 2009 - 10:20 AMT
Պարզվել է այսօր առավոտյան Մոսկվայի հյուսիսային մասում` «Պոլեժաեւսկայա» մետրոյի կայարանի մոտ սպանված մարդու ինքնությունը: Դա Ուֆայում բնակվող 51-ամյա հայաստանցի Միխաիլ Աղաթուրյանն է»,-ասել է աղբյուրը մայրաքաղաքի իրավապահ մարմիններում: Սպանվածը իր բիզնեսն է ունեցել Մոսկվայում, Զորգեի փողոցում նա բնակարան էր վարձակալում:
Ներկայումս սպանության վայրում աշխատում է քննչական-օպերատիվ խումբը: Ըստ նախնական վարկածի, անհայտը կրակել է գործարարի վրա խլացուցիչով ատրճանակից, «հսկիչ» կրակոց անելով գլխին: Սպանության փաստով ՌԴ քննաչկան վարչությունը քրեական գործ է հարուցել 105 հոդվածի 2 մասով` սպանություն շահադիտական մղումներով:
«Առավոտյան ժամը 10-ին մոտ Զորգեի փողոցի թիվ 4 տան մոտ 40-45 տարեկան անհայտ անձը կրակել է գործարարի ուղղությամբ եւ հեռացել հանցագործության վայրից, որտեղ նրան կարող էին սպասել մեղսակիցները մեքենայով»,-հաղորդել է աղբյուրը: Տուժածը մահացել է ստացած վերքերից, հաղորդում է ՌԻԱ «Նովոստի» գործակալությունը:

3 Июль 2009 - 10:20 AMT
Установлена личность мужчины, который был застрелен сегодня утром на севере Москвы – в районе станции метро “Полежаевской”. Им оказался 51-летний уроженец Армении, проживающий в Уфе. У
“По найденным документам у мужчины, который был застрелен у дома №4 на улице Зорге, оперативники установили его личность. Это уроженец Армении, 51-летний Михаил Ахатурян“, – сообщил источник в правоохранительных органах столицы. По данным милиции, убитый мужчина имел свой бизнес в Москве. В доме на улице Зорге он снимал квартиру.
В настоящее на месте убийства работает следственно-оперативная группа, в состав которой вошли следователи столичного СКП РФ. По предварительной версии, неизвестный стрелял в бизнесмена из пистолета с глушителем, сделав “контрольный” выстрел в голову. По факту убийства Следственное управление СКП РФ возбудило уголовное дело по ч.2, ст.105 (“убийство из корыстных побуждений)”.
“Около 10 часов утра на улице Зорге у дома №4 неизвестный, на вид 40-45 лет, выстрелил в мужчину из автоматического оружия и скрылся с места преступления во дворах, где его могли поджидать на автомобиле сообщники”, – сказал источник в правоохранительных органах столицы. Потерпевший скончался от полученных ранений, сообщает РИА Новости.