3 Հուլիս 2009 - 14:07 AMT
Հայաստանի Արդարադատությաննախարարության քրեակատարողական հիմնարկներում շարունակական կրթության ապահովումը շատ կարեւոր է ինչպես հենց դատապարտյալների, այնպես էլ ողջ հասարակության համար: Հենց այս պատճառով է, որ մի շարք քրեակատարողական հիմնարկներում գործում են միջնակարգ դպրոցներ, որտեղ կարող են ուսում ստանալ դատապարտյալները:
«Արթիկ» քրեակատարողականհիմնարկում այս տարի իրենցավարտականվկայականները ստացան 15 դատապարտյալ, ովքեր հույս հայտնեցին, որ իրենց ստացած գիտելիքները ազատության մեջ կօգնեն ավելի հեշտ եւ արագ ինտեգրվել հասարակությանը, գտնել աշխատանք եւ ընդհանրապես կարգավորել իրենց կյանքը:
Ավարտելով միջնակարգդպրոցը`մի քանի դատապարտյալներ ցանկություն են հայտնել շարունակել իրենց ուսումըեւ- ստանալ բարձրագույն կրթություն:

3 Июль 2009 - 14:07 AMT
Обеспечение непрерывного образования в уголовно-исполнительных учреждениях Министерства юстиции Армении важно не только для заключенных, но для всего общества. Именно по этой причине в некоторых уголовно-исполнительных учреждениях действуют общеобразовательные школы.
В уголовно-исполнительном учреждении “Артик” уже 50 лет действует общеобразовательная школа, которую в этом году окончили 15 заключенных, которые выразили надежду, что полученные знания помогут им на свободе легче интегрироваться в общество, найти работу и в целом наладить жизнь.
Некоторые выпускники данной школы уже выразили желание продолжить обучение и получит высшее образование.