Կիպրոսի Հանրապետությունը զարգացման պաշտոնական ծրագրի շրջանակներում 2009-2010թթ. ուսումնական տարվա համար մրցույթ է հայտարարել, որը հնարավորություն է տալիս այլազգի քաղաքացիներին կրթություն ստանալ երկրի ուսումնական հաստատություններում:
Ծրագրի նպատակն է` ներկայացնել երկրի փորձը սպասարկման, գյուղատնտեսության, բիզնեսի, տուրիզմի եւ անտառային արդյունաբերության ոլորտներում:
Հայաստանի քաղաքացիները երկարաժամկետ ուսման (12 ամիս) կրթաթոշակ ստանալու համար կարող են դիմել Նիկոսիայի Համալսարան, իսկ կարճաժամկետ ուսման (4-5 ամիս) կրթաթոշակ ստանալու համար` երկրի այլ կրթական հաստատություններ, որոնք մասնակցում են ծրագրին:

8 Июль 2009 - 17:57 AMT
Республика Кипр, в рамках официальной программы развития, на 2009-2010 учебный год объявила конкурс, который предоставляет возможность иностранным гражданам, получить образование в учебных заведениях страны.
Цель программы – представить опыт страны в сферах обслуживания, сельского хозяйства, бизнеса, туризма и лесной промышленности.
Граждане Армении для получения стипендии на долгосрочное обучение (12 месяцев) могут обратиться в Университет Никосии, а для получения стипендии на краткосрочное обучение (4-6 месяцев), в другие учебные заведения страны, принимающие участие в программе.