10 Հուլիս 2009 - 13:15 AMT
«Ոսկե ծիրանի» 6-րդ միջազգային կիոնփառատոնում, որը կանցնի հուլիսի 12-19 Երեւանում, կցուցադրվի 158 ֆիլմ 52 երկրից: Ներկայացված ֆիլմերից 52-ը հայկական կինեմատոգրաֆիայի արդյունք են: Հայկական ֆիլմերն ընդգրկված են փառատոնի տարբեր ծրագրերում:
«Շատ հաճախ ասվում է այն մասին, որ հնարավորություն չկա դիտել հայրենական կինեմատոգրաֆիայի ֆիլմերը: Հայկական ֆիլմեր ընդգրկելով «Ոսկե ծիրանի» ծրագրում, մենք հնարավորություն ենք ընձեռում հանդիսատեսին դիտել եւ գնահատել հայկական ֆիլմերը»,-այսօր մամլո ասուլիսում ասել է փառատոնի ծրագրերի տնօրեն Միքայել Ստամբոլցյանը:

6 международный кинофестиваль “Золотой абрикос”, который пройдет в Ереване с 12 по 19 июля, представит 158 фильмов из 52 стран.
52 из представленных фильмов – плод армянской кинематографии. Армянские фильмы включены в различные программы фестиваля.
“Очень часто говорится о том, что нет возможности смотреть фильмы отечественного кинематографа. Включая в программы “Золотого абрикоса” армянские фильмы, мы предоставляем возможность зрителю посмотреть и оценить их”, – сказал на состоявшейся сегодня в министерстве культуры пресс-конференции директор программ фестиваля Микаел Стамболцян.