10 Հուլիս 2009 - 13:17 AMT
2009թ. սեպտեմբերից Հայաստանի դպրոցներում կդասավանդվի «տնտեսագիտություն» առարկան, այսօր մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը: Նրա խոսքերով, 1992թ. ի վեր, երբ Հայաստանը անցավ ազատ տնտեսության հիմունքներին, իսկ կազմակերպությունը նոր էր սկսում իր գործունեությունը, ղեկավար պաշտոնների համար համապատասխան կադրեր պատրաստելու խնդիր առաջացավ»,-ասել է նա:
Այս համատեքստում Հովհաննիսյանը նշել է, որ երիտասարդությունը նոր մոտեցում ունի, նոր գաղափարներ: «Ես հուսով եմ, որ երիտասարդների նախաձեռնությունները կարող են կիրառվել»,-ասել է նա:
Բացի այդ նա հավելել է, որ 17-ամյա աշխատանքի ընթացքում նրա հիմնական նպատակն էր զինել երիտասարդներին այն գիտելիքներով, որոնք կարող են վաստակել իրենց ապրուստը: Այս առնչությամբ Հովհաննիսյանն ասել է, որ սեպտեմբերից Հայաստանի դպրոցներում կդասավանդվի «տնտեսագիտություն» առարկան, որի շնորհիվ կզարգանան նրանց ձեռնարկատիրական հմտությունները:

10 Июль 2009 - 13:17 AMT
С сентября 2009 года в школах Армении будут проходить предмет «Экономика», сообщила журналистам на пресс-конференции в пятницу исполнительный директор организации «Юношеские достижения Армении» Армине Ованисян. По ее словам, начиная с 1992 года, когда Армения перешла к основам свободной экономики, а организация только начала свою деятельность, встала проблема подготовки соответствующих кадров для руководящих должностей. «Работа с молодежью очень важна, чтобы они стали хорошими предпринимателями», – сказала она.
В этом контексте Ованисян отметила, что молодежь имеет новый подход, новые идеи. «Я надеюсь, что инициативы молодежи смогут найти применение на практике», – сказала она.
Кроме этого она добавила, что на протяжении 17 летней работы организации основная ее цель состоит в том, чтобы снабдить молодежь теми знаниями, которые помогут ей своими руками заработать себе на жизнь. В связи с этим Ованисян сказала, что с сентября во всех школах Армении будет введен предмет «Экономика», который позволит развить в них предпринимательские навыки.