Հուլիսի 13-ին Սիմֆերոպոլ քաղաքի նկարիչների տանը բացվել է Ղրիմի հայ նկարիչների աշխատանքների ցուցահանդեսը: Ցուցադրությունը նվիրված է այս տարի նշվող Ղրիմի հայ համայնքի 20-ամյակին եւ Ղրիմի հայ նկարիչների միության 5-ամյակին:
Ինչպես հաղորդում է Ռուսաստանի հայերի «Երկրամաս» թերթը, երկու շաբաթվա ընթացքում բոլոր ցանկացողները կարող են ծանոթանալ Սիմֆերոպոլից, Եվպատորիայից, Սուդակից, Ալուշթայից, Յալթայից, Ալուպկիից եւ Ղրիմի այլ քաղաքներից Հայ նկարիչների միության 14 անդամների աշխատանքներին: Վաթսուն նկարներից կազմված ցուցադրության մեջ ընդգրկվել են տարբեր թեմատիկայով ստեղծագործություններ: Ցուցահանդեսի ցուցանմուշների թվում են նաեւ գոբելենները, ասեղնագործությունն ու ծեփագործությունը:

13 июля в Доме художника города Симферополя открылась выставка работ армянских художников Крыма.
Экспозиция посвящена отмечаемому в этом году 20-летию армянского общества в Крыме и 5-летию Союза армянских художников Крыма.
Как сообщает газета армян России “Еркрамас”, в течение двух недель все желающие могут познакомиться с работами 14-ти членов Союза армянских художников из Симферополя, Евпатории, Судака, Алушты, Ялты, Алупки и других крымских городов. В экспозицию, состоящую из шестидесяти картин, вошли произведения различной тематики. Также среди экспонатов выставки – гобелены, вышивка и лепнина.