Երեւանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ստեղծվել է Իրանում տեղի ունեցած ավիավթարում զոհվածների հարազատներին բժշկական, հոգեբանական ու այլ անհրաժեշտ օգնության շտաբ, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել օդանավակայանի մամլո ծառայությունում: Ըստ նրա, 12-15 մարդուց բաղկացած «Ավիամեդը» պատրաստ է օգնել զոհվածների ընտանիքներին, բացի այդ, անհրաժեշտության դեպքում կներառվեն նաեւ քաղաքի բժշկական հաստատությունների աշխատակիցները:
Իրանում վթարի է ենթարկվել Caspian Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը, որը կատարում է Երեւան-Թեհրան չվերթը: Ինքնաթիռում եղել է 153 հոգի, հիմնականում Հայաստանի քաղաքացիներ: Ըստ նախնական տվյալների բոլոր ուղեւորները զոհվել են:

В ереванском аэропорту «Звартноц» уже создан временный штаб по оказанию медицинской, психологической и всей необходимой помощи родным погибших в авиакатастрофе в Иране, сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе аэропорта. По его словам, авиамед, численностью 12-15 человек, находится в полной готовности для оказания помощи, кроме этого, в случае необходимости будут привлечены работники городских медицинских учреждений.
В Иране потерпел крушение самолет авиакомпании Caspian Airlines, совершавший рейс Тегеран-Ереван. На борту самолета находилось 153 человека, в основном, граждане Армении. По предварительным данным все пассажиры погибли.