Ինքնաթիռը փոխադրում էր 153 ուղեւոր, որոնց թվում երկու երեխա եւ անձնակազմի 15 անդամ: Այդ մասին այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Արսեն Պողոսյանը: Նրա խոսքերով, տվյալ պահի դրությամբ պարզվել է, որ 168 մարդուց վեցը եղել են Հայաստանի քաղաքացի` Աշոտ Ներսիսյան, Արթուր Գրիգորյան, Կարինե Մարգարյան, Արա Սիրոյան, Գրիգոր Բարսեղյան եւ Սուրեն Սողոմոնյան, ընդ որում վերջին երկուսն անձնակազմի անդամ էին: Աշխատանքներ են տարվում ինքնաթիռում գտնվող Հայաստանի քաղաքացիների ճշգրիտ թվի հետագա պարզման ուղղությամբ: Հայկական ազգանուն ունոցող ուղեւորների թիվը կազմել է 35:
Բացի դրանից, ինքնաթիռում եղել է նաեւ Վրաստանի երկու քաղաքացի` Նաթելլա Նովիկովան եւ Գիվի Չկոդուան: Մյուս ուղեւորներն Իրանի քաղաքացիներ էին:

15 Июль 2009 - 13:53 AMT
На борту самолета находились 153 пассажира, из которых двое дети и 15 членов экипажа. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил заместитель начальника главного управления гражданской авиации (ГУГА) Арсен Погосян. По его словам, на данный момент выяснено, что из 168 человек шестеро были гражданами Армении, при этом двое – члены экипажа: Ашот Нерсисян, Артур Григорян, Карине Маркарян, Ара Сироян и два бортинженера – Григор Барсегян и Сурен Согомонян. Ведутся работы по дальнейшему выяснению точного числа граждан Армении на борту самолета. Всего пассажиров с армянскими фамилиями было 35.
Помимо этого, на борту находилось также двое граждан Грузии – Нателла Новикова и Гиви Чкодуа. Остальные – граждане Ирана.