Թեհրան-Երեւան չվերթ կատարող վթարի ենթարկված ինքնաթիռի զոհված ուղեւորների ընտանիքներին ապահովագիր կվճարվի յուրաքանչյուր զոհվածի համար 32 հազար եվրոյի չափով: Այդ մասին այսօր կայացած Հայաստանի կառավարության նիստի ընթացքում հայտարարել է Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Արտեմ Մովսիսյանը: Ընդ որում, ն ա ավելացրել է, որ արդեն բանակցութուններ են տարվում ապահովագրական ընկերության հետ, որի անվանումը նա չճշգրտեց:
Հուլիսի 15-ին իրանական Caspian Airlines ավիաընկերությանը պատկանող Տու-154 ինքնաթիռը, որը կատարում էր Թեհրան-Երեւան չվերթը, կործանվել է թռիչքից հետո 16 րոպե անց: Օդանավը վայր է ընկել Թեհրանից 200 կմ հեռավորության վրա` Կվազին քաղաքի շրջանում:
Ինքնաթիռում եղել է 153 ուղեւոր, որոնցից երկուսը` երեխա, եւ անձնակազմի 15 անդամ: 153 ուղեւորից Հայաստանի քաղաքացի էր վեց մարդ, որոնցից երկուսն անձնակազմի անդամ էին: Հայկական ազգանուններով ուղեւորների ընդհանուր թիվը կազմում էր 35:

Семьям погибших пассажиров потерпевшего крушение самолета Тегеран-Ереван будет выплачена страховка выплату в размере 32 тыс. евро на каждого погибшего. Об этом сегодня в ходе заседания правительства Армении заявил начальник Главного управления гражданской авиации Артем Мовсесян. При этом он добавил, что уже ведутся переговоры со страховой компанией, название которой он не уточнил.
15-го июля самолет Ту-154, принадлежавший иранской авиакомпании Caspian Airlines и совершавший рейс Тегеран-Ереван, разбился через 16 минут после взлета.Авиалайнер упал в 200 километрах от Тегерана, недалеко от столицы провинции Квазин Джаннатабад.
На борту самолета находились 153 пассажира, из которых двое дети и 15 членов экипажа.
из 153 пассажиров гражданами Армении были шестеро, из них двое – члены экипажа самолета. Всего пассажиров с армянскими фамилиями было 35.