Տու-154 ինքնաթիռի զոհված ուղեւորների աճյունները փոխադրող օդանավը Երեւան կժամանի կիրակի օրը` հուլիսի 19-ին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Երեւանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: Չվերթի ժամանման ճշգրիտ ժամանակի մասին լրացուցիչ կհաղորդվի:
Հուլիսի 15-ին իրանական Caspian Airlines ավիաընկերությանը պատկանող Տու-154 ինքնաթիռը, որը կատարում էր Թեհրան-Երեւան չվերթը, կործանվել է թռիչքից հետո 16 րոպե անց: Օդանավը վայր է ընկել Թեհրանից 200 կմ հեռավորության վրա` Կվազին քաղաքի շրջանում:
Ինքնաթիռում եղել է 153 ուղեւոր, որոնցից երկուսը երեխան, եւ անձնակազմի 15 անդամ: 153 ուղեւորից Հայաստանի քաղաքացի էր վեց մարդ, որոնցից երկուսն անձնակազմի անդամ էին: Հայկական ազգանուններով ուղեւորների ընդհանուր թիվը կազմում էր 35:

17 Июль 2009 - 08:53 AMT
Самолет с останками погибших пассажиров лайнера Ту-154 прилетит из Ирана в Ереван в воскресенье, 19 июля. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в ереванском международном аэропорту «Звартноц». О времени прибытия рейса будет сообщено дополнительно.
15-го июля самолет Ту-154, принадлежавший иранской авиакомпании Caspian Airlines и совершавший рейс Тегеран-Ереван, разбился через 16 минут после взлета.Авиалайнер упал в 200 километрах от Тегерана, недалеко от столицы провинции Квазин Джаннатабад.
На борту самолета находились 153 пассажира, из которых двое дети и 15 членов экипажа.
из 153 пассажиров гражданами Армении были шестеро, из них двое – члены экипажа самолета. Всего пассажиров с армянскими фамилиями было 35.