Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպան Մարի Յովանովիչը կմիանա Հայաստանում «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» Միջազգային Կամավորների թիմին կառուցելու Արշակյանների ընտանիքի հետ Արմավիրի մարզի Հայթաղ համայնքում:
Դեսպանատան աշխատակիցների, ինչպես նաեւ օվկիանոսի այն կողմից ժամանած կամավորների աջակցությունը նման ընտանիքներին օգնում է վերագտնել հավատը եւ դառնալ համայնքի լիիրավ անդամ: Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպան Մարի Լ. Յովանովիչը, միանալով իր հայրենակիցներին` Նյու Ջերսիից ժամանած 12 հոգուց բաղկացած կամավորների թիմին, կառաջնորդի դեսպանատան աշխատակիցներին աջակցելու Արշակյան ընտանիքին նրանց տան շինարարության գործում:
Արշակյաններն իրենց տունը սկսել են կառուցել 10 տարի առաջ, սակայն հնարավորություն չեն ունեցել ավարտել սկսածը: Մնացած աշխատանքներն իր վրա է վերցրել «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը»:

Посол США в Армении Мари Йованович 18 июля присоединится к команде Международной организации “Домостроительный центр Фултер”, строящей в Армении дома для людей, оставшихся без крова.
Команда организации, состоящая из 12 волонтеров, на сегодняшний день работает над строительством дома семьи Аршакянов, проживающей в селе Айатах Армавирской области Армении.
Аршакяны начали строить свой дом 10 лет назад, но не имели возможности закончить строительство. Оставшиеся работы взяла на себя организация «Домостроительный центр Фултер».