Այսօր ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադում տեղի է ունեցել խաղաղապահ բրիգադի զինծառայողների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը, ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպան Թոմաշ Կնոտխեն եւ Քանզասի ազգային գվարդիայի ղեկավար, գեներալ-ադյուտանտ, գեներալ-մայոր Թոդ Բանթինգը:
Հայ խաղաղապահները պարգեւատրվեցին հայկական, ամերիկյան ու լեհական մեդալներով, պատվոգրերով ու արժեքավոր նվերներով` Իարքում ու Կոսովոյում գերազանց ծառայության համար:

Сегодня в Ереване на территории постоянной дислокации миротворческой базы Армении прошла церемония награждения армянских миротворцев.
В церемонии награждения миротворцев приняли участие министр обороны Армении Сейран Оганян, посол США в Армении Мари Йованович, посол Польши Томаш Кнотхе, командующий национальной гвардией Канзаса, генерал-майор Тод Бантинг.
Армянские миротворцы были награждены, как армянскими, так американскими и польскими медалями, а также грамотами и ценными подарками за отличную службу в Косово и Ираке.