2 May 2002 - 17:33 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՈՉ ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ ԲԱՔՎՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
Ոչ կառավարական կազմակերպությունների ցանցային քարտուղարության նիստի աշխատանքներին, որը կկայանա Բաքվում մայիսի 3-4-ը, կմասնակցեն Հայաստանի որոշ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները: Բաքվում հրատարակվող «525-րդ թերթի» տվյալների համաձայն, հայկական պատվիրակությունը կներկայացնի առաջարկությունների փաթեթ FRESTA ծրագրի վերաբերյալ, որը որոշում է ցանցային քարտուղարության գործունեության ուղղությունը: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ներկայացուցիչների այցելությունը Բաքու արժանանում է ադրբեջանցի արմատականների ծայրաստիճան բացասական վերաբերմունքին:

2 May 2002 - 17:33 AMT
ПРЕДСТАВИТЕЛИ НЕПРАВИТЕЛЬСТВЕННЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ АРМЕНИИ ПРИМУТ УЧАСТИЕ В ФОРУМЕ, КОТОРЫЙ ПРОЙДЕТ В БАКУ
В заседании сетевого секретариата неправительственных организаций, которое состоится в Баку 3-4-го мая примут участие и представители нескольких общественных организаций Армении. По сведениям бакинской “525-ой газеты”, армянская делегация представит пакет предложений по программе FRESTA, определяющей направление деятельности сетевого секретариата. Напомним, что посещение Баку представителями Армении вызывает крайне отрицательную реакцию азербайджанских радикалов.