23 Հուլիս 2009 - 15:26 AMT
ՏՈւ-154 ինքնաթիռի զոհված ուղեւորների հարազատներն իրենց պահանջներն են ներկայացրել Իրանի խորհրդարանի պատգամավորներին
Ինչպես արդեն հաղորդվել է, հուլիսի 22-ին 11:30-ին Թեհրանում Թեհրան-Երեւան չվերթը կատարող ՏՈւ-154 ինքնաթիռի զոհված ուղեւորների հարազատները, իրանահայ համայնքի ներկայացուցիչները բողոքի ակցիա էին կազմակերպել Caspian Airlaines-ի գրասենյակի մոտ: Ինչպես գրում է Իրանում հրատարակվող «Ալիք» թերթը, Իրանի հայ համայնքի ներկայացուցիչները 14 կետից բաղկացած պահանջ են ներկայացրել` հրապարակել «սեւ արկղերի» պարունակությունը եւ պատասխանատվության ենթարկել համապատասխան անձանց ու պաշտոնյաների, կասեցնել Caspian Airlaines ընկերության գործունեությունը մինչ ավիավթարի պատճառների բացահայտումը:
Ակցիայի ավարտին ստորագրահավաք է կազմակերպվել, որը պահանջների հետ միասին կներկայացվի Իրանի խորհրդարանի պատգամավորներին, Caspian Airlaines-ին, ԶԼՄ-ներին:

23 Июль 2009 - 15:26 AMT
Как уже ранее сообщалось, 22 июля примерно 11:30 в Тегеране родные погибших пассажиров самолета Ту-154, выполнявшего рейс Тегеран-Ереван, представители армянской общины Ирана провели акцию протеста перед офисом Caspian Airlines. Как пишет тегеранская газета «Алик”, участники акции представили состоящие из 14 пунктов требования- обнародовать записи «черных ящиков» лайнера, призвать к ответственности соответствующие лица и чиновников, прекратить деятельность авиакомпании Caspian Airlines до выяснения причин авиакатастрофы.
По завершении акции протеста был организован сбор подписей, который вместе с требованиями будут отправлены депутатам парламента Ирана, авиакомпании Caspian Airlines, СМИ.