Սեպտեմբերի վերջում Հայաստանում տեղի կունենա արվեստի քննադատների սիմպոզիում, որի կազմակերպիչը Արվեստի քննադատների ազգային ասոցիացիան է:
«Եռօրյա խորհրդաժողովի հիմնական թեման տարածաշրջանի արվեստի ոլորտի արդի խնդիրների քննարկումն է»,-ասել է Ազգային ասոցիացիայի նախագահ Նազարեթ Կարոյանը: Նա հաղորդել է, որ սիմպոզիումին կմասնակցեն քննադատներ շուրջ 10 երկրներից:
Արվեստի քննադատների ագային ասոցիացիան ստեղծվել է 2005թ.: Նրան անդամակցում են 10 արտ-քննադատներ Հայաստանից: Ասոցիացիայի հիմնական խնդիրն է արվեստի քննադատության զարգացումը Հայաստանում, նրա դերակատարության բարձրացումը հանրության շրջանում եւ համապատասխան հասարակական կարծիքի ձեւավորումը, ինչպես նաեւ կրթական ծրագրերի անցակցումը:

В конце сентября в Армении пройдет симпозиум арт-критиков, которую организовала Национальная ассоциация арт-критиков.
“Основная тема трехдневной конференции – обсуждение современных проблем арт-критики в регионе”,- сказал председатель Национальной ассоциации Назарет Кароян. Как сообщил Кароян, в симпозиуме примут участие критики из 10 стран.
Национальная ассоциация арт-критиков создана в 2005 году. В нее входят 10 арт-критиков из Армении. Основной задачей ассоциации является развитие арт-критики в Армении, повышение ее роли в обществе и формирование соответствующего общественного мнения, а также проведение образовательных программ.