27 Հուլիս 2009 - 13:50 AMT
Ընթացիկ տարվա ապրիլ ամսից «Ապագան կլինի քոնը» հասարակական կազմակերպությունն անցկացնում է «Հանդուրժողականություն մշակութային եւ կրթական երկխոսությունների օգնությամբ» ծրագիրը: Ծրագրի նպատակն է` Հայաստանի եւ Թուրքիայի երիտասարդության (18-ից 22 տարեկան) միջեւ երկխոսություն ստեղծել հանդուրժողականության եւ ժողովրդավարական արժեքների հիման վրա:
Ծրագրի շրջանակներում հուլիսի 26-29 Թուրքիայից կժամանեն եւ Հայաստանում կգտնվեն մի խումբ երիտասարդներ: Եռօրյա այցի ընթացքում կկազմակերպվեն ինտերակտիվ խաղեր, երկխոսություններ հայկական եւ թուրքական մշակույթի մասին, թանգարանների, պատկերասրահների այցելություններ: Թուրք երիտասարդության խումբը կհանդիպի Հայաստանի փոխարտգործնախարար Արման Կիրակոսյանի, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչի, ԵԱՀԿ Երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Կառլա Օֆսթերի հետ:

С апреля месяца текущего года общественная организация “Будущее будет твоим” проводит программу “Толерантность с помощью культурных и образовательных диалогов”. Цель программы – создать диалог, основанный на толерантности и демократических ценностях между молодежью (от 18 до 22 лет) Армении и Турции.
В рамках программы с 26 по 29 июля группа молодых людей из Турции будет находиться в Армении. Во время трехдневного визита будут организованы интерактивные игры, диалоги об армянской и турецкой культурe, посещения музеев, галерей. Группа турецкой молодежи встретится с замминистра иностранных дел Армении Арманом Киракосяном, послом США в Армении Мари Йованович, исполняющим обязанности руководителя Ереванского офиса ОБСЕ Карелом Офстером.