29 Հուլիս 2009 - 15:41 AMT
Այսօր կայացավ ՀՀ նախագահին կից Հանրային խորհրդի հերթական նիստը, որը վարեց խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը: Նա ամփոփել է Հանրային խորհրդի` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն կատարած այցի արդյունքները, պատմել Ստեփանակերտում կայացած օգտակար եւ կառուցողական հանդիպումների մասին, որից հետո հաղորդել է, որ Հանրային խորհուրդը Հայաստանի եւ Արցախի միջեւ 20 տարի ժամկետով զանազան ոլորտներում համագորշակցության հայեցակարգ կմշակի:
Վազգեն Մանուկյանը հաղորդել է, որ հայեցակարգի մշակման համար կստեղծվի աշխատանքային խումբ, որի կազմի մեջ կմտնեն ինքը, Կարեն Բեկարյանը, Սուրեն Զոլյանը եւ Ռուբեն Սաֆրաստյանը: «Դա չի նշանակում, որ նրա կազմը չի կարող ժամանակի ընթացքում ընդլայնվել»,- ընդգծել է Մանուկյանը:
Նա նաեւ ավելացրել է, որ շխատանքային խումբը կզբաղվի հռչակագրի մշակմամբ, որը հիմք կծառայի հայեցակարգի համար եւ կներկայացվի արդեն սեպտեմբերին` Հանրային խորհրդի նիստին:

29 Июль 2009 - 15:41 AMT
Сегодня состоялось очередное заседание Общественного совета при президенте РА, которое вел председатель совета Вазген Манукян. Он подвел итоги визита делегации Общественного совета в Нагорно-Карабахскую Республику, рассказал о полезных и конструктивных встречах в Степанакерте, после чего сообщил, что Общественный совет разработает концепцию сотрудничестве между Арменией и Арцахом в различных сферах сроком на 20 лет.
Вазген Манукян сообщил, что для разработки концепции будет создана рабочая группа, в состав которой войдут он сам, Карен Бекарян, Сурен Золян и Рубен Сафрастян. «Но это не значит, что ее состав не может в течении времени расшириться», – подчеркнул Манукян.
Он также добавил, что рабочая группа займется разработкой декларации, которая ляжет в основу концепции и будет представлена на заседании Общественного совета уже в сентябре.