30 Հուլիս 2009 - 10:59 AMT
Հուլիսի 29-ին Human Rights Watcհ հեղինակավոր իրավապաշտպան կազմակերպությունը նամակ է հղել Արդարադատության նախարար Գեւորգ Դանիելյանին, որում անհանգստություն է հայտնել «Ժամանակ Երեւան» թերթի` բանտարկության մեջ գտնվող գլխավոր խմբագիր Արման Բաբաջանյանի առողջական վիճակի կապակցությամբ եւ նախարարին կոչ է արել անհապաղ միջամտել եւ հնարավորինս բարձր որակի բժշկական օգնություն տրամադրել նրան:
Իր նամակում Human Rights Watch հիշեցնում է, որ Արման Բաբաջանյանը ընդունել է մեղադրանքը, վճարել է պահանջվող տուգանքը եւ ենթարկվել է երեքուկես տարով ազատազրկման։ Բաբաջանյանը կրել է ազատզրկման մեծ մասը, եւ պետք է պայմանական վաղաժամկետ ազատվեր լավ վարքագծի համար, սակայն Հայաստանի իշխանությունները մերժել են պայմանական վաղաժամկետ ազատումը:
Human Rights Watch-ը հույս է հայտնում, որ հայ նախարարն իր լիազորությունների շրջանակում կդիմի բոլոր քայլերին` ապահովելու պրն. Բաբաջանյանի` հնարավորինս բարձր որակի բժշկական օգնություն ստանալը:

30 Июль 2009 - 10:59 AMT
Международная организация Human Rights Watch обратилась с письмом к министру юстиции Армении Геворку Даниеляну, в котором выразила серьезную обеспокоенность состоянием здоровья находящегося в заключении главного редактора газеты «Жаманак Ереван» Армана Бабаджаняна и призвала министра принять срочные меры для оказания ему по возможности более квалифицированной медицинской помощи.
В своем письме Human Rights Watch напоминает, что Арман Бабаджанян признал полностью свою вину, заплатил наложенный штраф и отбыл большую часть своего наказания, вследствие чего мог быть условно освобожден за примерное поведение, однако армянские власти проигнорировали рекомендации многих международных организаций.
Human Rights Watch выражает надежду, что армянский министр предпримет срочные меры для оказания Арману Бабаджаняну по возможности более квалифицированной медицинской помощи.