5 Օգոստոս 2009 - 09:49 AMT
9-ամյա Լիանա Հովակիմյանն, որը տառապում էր կոնքի ազդրի հոդախախտումով, վիրահատվեց «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի ֆինանսական աջակցությամբ, «Ապրիր հպարտ» բարեգործական ծրագրի շրջանակներում, որն իրականացվում է Երեւանի վերջույթների երկարացման եւ վերականգնման կենտրոնի (YCLLR) կողմից՝ Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:
Ըստ վիրաբույժ Արշակ Միրզոյանիհունիսի 29-ին անցկացված վիրահատության արդյունքում երեխան այժմ լիովին բուժված է, շուտով նա կսկսի քայլել՝ իրեն լիարժեք մարդ զգալով:
Այժմ Լիանան գտնվում է Երեվանի վերջույթների երկարացման եւ վերականգնման կենտրոնում, որտեղ համապատասխան բուժում է ստանում:
«Ապրիր հպարտ» ծրագիրը իրագործվում է սոցիալապես անապահով հիվանդներին օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:
Հարավկովկասյան երկաթուղին որոշում է կայացրել ակտիվորեն աջակցել ծրագրի իրագործմանը, այժմ փնտրում է նոր՝ օգնության կարիք ունեցող հիվանդների:

5 Август 2009 - 09:49 AMT
9-летняя Лиана Овакимян, страдающая врожденным вывихом бедра, была прооперирована при финансовой поддержке ЗАО «ЮКЖД» в рамках благотворительной программы «Живи гордо», осуществляемой Ереванским Центром реконструкции и удлинения конечностей под эгидой первой леди РА Риты Саргсян.
По словам хирурга Аршака Мирзояна, операция прошла успешно, и совсем скоро пациент будет ходить и чувствовать себя полноценным человеком.
В настоящее время Лиана находится в Центре реконструкции и удлинения конечностей (YCLLR), где проходит соответствующее лечение
Цель осуществления программы «Живи гордо» – оказание помощи больным из малообеспеченных семей.
ЗАО «ЮКЖД», приняв решение об активном участии в программе, в настоящее время выбирает новых пациентов, нуждающихся в помощи.