«Ես անպայման կվերադառնամ Հայաստան»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է հանրահայտ օպերային երգչուհի Ելենա Օբրազցովան:
Անդրադառնալով իր տպավորություններին Հայաստանի մասին` Օբրազցովան պատմել է, որ այցելել է Երեւանի Սբ.Զորավոր եկեղեցի, որտեղ հայ օպերային երգչուհիներից մեկը նրա խնդրանքով շարականներ է կատարել: Օբրազցովային այնքան է գերել նրա կատարումը, որ երգչուհին որոշել է իր հետ հյուրախաղերի հրավիրել նրան:
«Ես մեծապես տպավորված եմ հայկական ջազով, հատկապես Լեւոն Մալխասյանի ջազ-ակումբով, որտեղ նա երաժիշտների գերազանց բենդ է հավաքել»,-ասել է Օբրազցովան` հավելելով, որ իր ելույթների լարված ժամանակացույցի պատճառով չի կարողանում ավելի հաճախ լինել Երեւանում: «Սակայն, հավանաբար, մենք կհանդիպենք հաջորդ տարվա փետրվարին»,-ասել է երգչուհին:

“Я обязательно вернусь в Армению”, – заявила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net всемирно известная оперная певица Елена Образцова.
Говоря о своих впечатлениях об Армении, Елена Образцова рассказала, что посетила армянскую церковь Св. Зоравор, где по ее просьбе одна из армянских оперных певиц исполнила древний армянский шаракан (духовное песнопение). Образцова настолько была покорена исполнениям, что решила пригласить ее с собой на гастроли.
«На меня огромное впечатление произвел армянский джаз, особенно джаз-клуб Левона Малхасяна, где он собрал отличную банду музыкантов», – сказала Образцова, добавив, что из-за напряженного графика выступлений не может чаще приезжать в Ереван. «Но, скорее всего, я смогу приехать в феврале будущего года», – отметила певица.