ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ հայկական բջջային օպերատորն այսօր մի շարք բուհերի հետ համագործակցության մասին հուշագրեր է ստորագրել: Այդ մասի PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է ընկերության մամլո քարտուղար Վահե Իսահակյանը:
Մասնավորապես, հուշագրեր են ստորագրվել հայաստանյան վեց բարձրագույն ուսումնական հաստատություների հետ` ի դեմս այդ բուհերի ռեկտորների: Այդ բուհերն են Գյումրիի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնը, Վ. Բրյուսովի անվան Հայաստանի պետական լեզվաբանական համալսարանը, Երեւանի պետական տնտեսագիկական համալսարանը, Գավառի պետական համալսարանը, Գորիսի պետական համալսարանը, ինչպես նաեւ Քավենդիշ համալսարանը:
Փոխհամաձայնության հուշագրի շրջանակներում նախատեսված գործունեության հիմնական ուղղությունները հետեւյալն են` բուհերի ուսանողների արտադրական եւ նախադիպլոմային պրակտիկայի անցկացում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում, մասնագիտական առարկաների համատեղ դասավանդման կազմակերպում ընկերության աշխատակիցների ներգրավմամբ, համատեղ գիտահետազոտական աշխատանքների եւ աշխատանքային ծրագրերի իրականացում, ինչպես նաեւ ուսանողների գիտահետազոտական, դիպլոմային աշխատանքների եւ մագիստրոսական թեզերի ղեկավարման հարցում ընկերության աշխատակիցների ներգրավում:
Իր հերթին բուհերն ընկերություն են ուղարկում իրենց լավագույն ուսանողներին պրակտիկայի անցկացման համար` համաձայն ընկերության կողմից ներկայացված տեղերի եւ մասնագիտությունների:
ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանի խոսքով, ուսանողները հնարավորություն կստանան մասնագիտական-կիրառական գիտելիքներ ձեռք բերել հետեւյալ ոլորտներում` իրավագիտություն, հաշվապահություն, մարքեթինգ եւ վաճառք, տեղեկատվական տեխնալոգիաներ, եւ այլն:

7 Август 2009 - 11:46 AMT
Армянский сотовый оператор, компания ВиваСелл-МТС подписал сегодня меморандумы о сотрудничестве с рядом армянских вузов. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь компании Ваге Исаакян.
В частности, меморандумы были подписаны с Центром информационных технологий Гюмри, Государственным лингвистическим университетом им. Валерия Брюсова, Ереванским государственным экономическим университетом, Гаварским государственным университетом, Горисским государственным университетом, а также университетом Кавендиш (официальный представитель в Армении колледжа Кавендиш (Великобритания)).
Генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян подтвердил сегодня готовность компании принимать студентов для прохождения производственной и преддипломной практики в компании, а также осуществлять совместные научно-исследовательские программы.
По словам гендиректора компании ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна, целью данного сотрудничества является дать студентам не только теоретические, но и практические навыки.