Օգոստոսի 12-ին` Երիտասարդության համաշխարհային օրը, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նախարար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանի Երիտասարդ լիդերների դպրոցի շրջանավարտների հետ: Նա շնորհավորել է բոլոր երիտասարդներին Երիտասարդության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ, եւ մաղթել ավելի ակտիվ ներգրավվել հասարակական գործընթացների մեջ: Նա շրջանավարտներին պատմել է շատ սոցիալական խնդիրների, եւ առաջին հերթին երիտասարդ ընտանիքների սոցիալական խնդիրների լուծման հարցում երիտասարդությանը պետական աջակցություն ցույցաբերելու ծրագրերի մասին: «Առաջին ծրագիրը, որը պատրաստ է իրականացմանը, հասանելի բնակարանի եւ ավտոմեքենայի ձեռք բերումն է երիտասարդ ընտանիքների համար հիփոթեքային վարկավորմամբ` հիփոթեքային վարկի պետական մարմամբ` 20% Երեւանի տարածքում, 30% մարզերի եւ 40% Հայաստանի սահմանամերձ տարածքներում: Պետությունը պատրաստ է նաեւ առանց տոկոսադրույքի ընտանիքներին վարկ տրամադրել նախնական ներդրման համար` 15 տարի մարման ժամկետով»,- ասել է Արմեն Գրիգորյանը:
Նախքան միջոցառումը Հայաստանի Երիտասարդ լիդերների դպրոցի տնօրեն Արտակ Շաքարյանը հաղորդել է, որ ներկայումս մշակվում է 2010-2012թթ. երիտասարդական նախագծերի ռազմավարության ծրագիրը:
Հայաստանի Երիտասարդ լիդերների դպրոցը 2006թ. հիմնադրվել է Հայաստանի սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նախարարության հովանավորությամբ եւ հասարակական կառույցների զանազան ճյուղերի մեջ ներգրավված երիտասարդների համար:

12 Август 2009 - 12:47 AMT
Сегодня, 12 августа, в день празднования Всемирного дня молодежи, министр спорта и по делам молодежи Армен Григорян встретился с выпускниками Школы молодых лидеров Армении. Он поздравил всех молодых людей с Международным днем молодежи, и пожелал молодежи активнее вовлекаться в общественные процессы. Он рассказал выпускникам о программах государственной поддержки молодежи в решении многих социальных проблем, и в первую очередь социальных проблем молодых семей. “Первая программа, которая готова к реализации – приобретение доступного жилья и автомобиля для молодых семей, в ипотечном кредитовании с государственном погашением ипотечного кредита в 20 % на территории Еревана, 30% – регионов, и 40% – на пограничных территориях Армении. Так же государство готово без процентной ставки предоставить семьям в долг суммы для предварительного взноса со сроком погашения в 15 лет”,- сказал Армен Григорян.
Перед началом мероприятия директор Школы молодых лидеров Армении Артак Шакарян сообщил, что в настоящее время разрабатывается план стратегии молодежных проектов на 2010-2012 годы.
Школа молодых лидеров Армении была основана в 2006 году под эгидой Министерства спорта и по делам молодежи Армении для молодых людей вовлеченных в разные отрасли общественных структур.