14 Օգոստոս 2009 - 11:08 AMT
Հայ հասարակությունը պետք է ավելի ուշադիր լինի ինչպես կրթված մարդկանց, այնպես էլ մեր երկրում ինտելեկտուալ խաղերի զարգացման հանդեպ: Նման հայտարարությամբ այսօր Հարավային Կովկասի ինտելեկտուալ խաղերի առաջնությանը հայկական թիմերի ելույթներին նվիրված մամլո ասուլիսին հանդես է եկել Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Նրա խոսքով, Հայաստանում պետք է ավելի ուշադիր լինեն կրթված մարդկանց հանդեպ, որպեսզի նրանց միջոցով հայ հասարակություն վերադարձնեն գիտելիքների արժեքը:
Ինչպես նշել է Հայաստանի կրթության նախարարը, ինտելեկտուալ խաղերը լավ միջոց են` ցույց տալու, որ Հայաստանում ինտելեկտուալ շարժում էզարգանում: Կան մարդիկ, ովքեր բարձր ինտելեկտուալ մակարդակ ունեն:

Армянское общество должно быть более внимательно как к интеллектуалам, так и к развитию интеллектуальных игр в нашей стране. Такое заявление сделал на сегодняшней пресс-конференции посвященной выступлению армянских команд на чемпионате Южного Кавказа по интеллектуальным играм министр науки и образования Армении Армен Ашотян.
По его словам, в Армении должны быть более внимательны к образованным и обладающим интеллектуальными способностями людям, чтобы через них вернуть ценность знаний в армянское общество.
Как отметил министр образования Армении, интеллектуальные игры – хороший способ показать, что в Армении развивается интеллектуальное движение. Есть люди, обладающие высоким интеллектуальным уровнем.