Հայկական հեռուստատեսությամբ կվերսկսվի «Ի՞նչ, Ո՞րտեղ, Ե՞րբ» ինտելեկտուալ խաղի հեռարձակումը, այսօր Հարավային Կովկասի ինտելեկտուալ խաղերի առաջնությանը հայկական թիմերի ելույթներին նվիրված մամլո ասուլիսին լրագրողներին է հաղորդել Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Նախարարի խոսքով, այդ խաղը ցուցադրելու լիցենզիայի գնման գումարն արդեն հատկացվել է, այդ հարցում աջակցություն է ցուցաբերել ՀՀ կառավարությունը, եւ այժմ հայկական հեռուստաընկերությունների հետ բանակցություններ են վարում եթերի տրամադրումը կազմակերպելու վերաբերյալ:
Կրթության եւ գիտության նախարարը հիշեցրել է, որ ժամանակին «Ի՞նչ, Ո՞րտեղ, Ե՞րբ» խաղի հեռուստատեսային տարբերակը հեռարձակվում էր հայկական «Արմենիա» հեռուստաալիքով, եւ մեծ ժողովրդականություն էր վայելում հեռուստադիտողների շրջանում, ինչը նպաստել է հայ հասարակության ինտելեկտուալ զարգացմանը:
Մամլո ասուլիսի ժամանակ «Ի՞նչ, Ո՞րտեղ, Ե՞րբ» երեւանյան ակումբի փոխնախագահ Արա Ավետիսյանը կարծիք է հայտնել, որ ամենայն հավանականությամբ խաղը կհեռարձակվի հայերեն լեզվով, որն ավելի հասկանալի է Հայաստանի բնակչությանը:

На армянском телевидении будет возобновлен показ интеллектуальной игры «Что? Где? Когда?», сообщил журналистам на сегодняшней сегодня в Ереване пресс-конференции, посвященной выступлению армянских команд на чемпионате Южного Кавказа по интеллектуальным играм, министр науки и образования Армении Армен Ашотян.
По словам министра, деньги на покупку лицензии для показа данной игры уже выделены, содействие в этом вопросе оказало правительство РА, и сейчас с армянскими телевизионными компаниями ведутся переговоры по поводу организации предоставления эфира.
Министр науки и образования напомнил, что в свое время телевизионная версия игры «Что? Где? Когда?» транслировалась армянским телеканалом «Армения», и пользовалась большой популярностью у телезрителей, что способствовало интеллектуальному развитию армянского общества.
Во время пресс-конференции вице-президент Ереванского клуба «Что? Где? Когда?» Ара Аветисян выразил мнение, что, скорее всего, игра будет транслироваться на армянском языке, который более понятен населению Армении.