20 August 2009 - 16:53 AMT
Օգոստոսի 20-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարեց Աշտարակ քաղաքում Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար «Ամառային ներշնչանք» նախագծի անցկացման մասին, հաղորդում է ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության կայքը:
Նախագծի շրջանակներում տեղի գեղագիտական կրթական հաստատություններում անցկացվեց ներքին մրցույթների շարք, որը Աշտարակի մշակույթի տան կտուրի տակ համախմբեց ներշնչանքի ոգով, սեփական աշխատանքները հասակակիցների հետ կիսելու ցանկությամբ եւ միասնական ուժերով հաղթանակի հասնելու նպատակով միավորված աշակերտներին:
«Մեծագույն ուրախություն է մեր երեխաների դեմքերին ժպիտ տեսնելը. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մշտապես ձգտում է օգնել այս երեխաներին կենտրոնում ժամանակն անցկացնել առավել ուրախ եւ հայտնաբերել իրենց ունակությունները եւ տաղանդը»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «Ամառային ներշնչանք» նախագիծը մեկնարկել է օգոստոսի 19-ին Լոռու մարզում: «Ամառային ներշնչանք» նախագծի նպատակը Հայաստանի շրջաններում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը բացահայտելն է եւ զարգացնելը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Երեխաների աշխատանքների գնահատման չափանիշներ են ընտրված յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացված են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:

20 Август 2009 - 16:53 AMT
Армянский сотовый оператор, компания ВиваСелл-МТС объявила об открытии очередной выставки-конкурса проекта «Летнее вдохновение» для учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении, на этот раз – в Аштараке, сообщается на сайте компании ВиваСелл-МТС.
В Доме культуры города Аштарак открылась выставка-конкурс работ учащихся, собравшая под одной крышей работы, объединенных духом вдохновения, желанием поделиться результатами своих произведений с ровесниками и стремлением к общей победе.
«Великая радость – видеть улыбки на лицах наших детей, и поэтому ВиваСелл-МТС будет, как и прежде, стремиться к тому, чтобы дети радовались тому времени, которое они проводят в этих центрах, раскрывая в себе свои возможности и таланты»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Проект «Летнее вдохновение» был запущен 19-го августа в Лорийском марзе и направлен на выявление и продвижение творческого таланта детей, проживающих в регионах Армении. Критерии оценки работ – оригинальность, яркая выразительность, а также приверженность культурным традициям. Жанрово работы включают народные танцы, вокал, живопись, вышивку, драматическое искусство, ремесла и фотографию. Тематически работы должны быть связаны с компанией ВиваСелл-МТС, либо включать корпоративный логотип компании. Победители из каждого Дома культуры и школы будут отобраны компанией ВиваСелл-МТС, а приз будет вручен не лично автору победившей работы, а учебному заведению, представившему работу.