2009 թ. օգոստոսի 24-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն Արտաշատում Հայաստանի գեղագիտական դաստիարակության կենտրոնների եւ արվեստի դպրոցների սաների աշխատանքների հերթական ցուցահանես-մրցույթն է անցկացրել «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում:
Տաղանդների բնօրրան Արտաշատը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին դիմավորեց ամառային տրամադրությամբ` արտահայտված տեղի գեղագիտական դպրոցներում սովորող երեխաների աշխատանքներում: Թեժ մրցույթում ներկայացված ստեղծագործությունների հիմնական թեման ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն էր:
«Մենք պետք է խրախուսենք մեր երեխաներին սիրել ստեղծագործական եւ նորարարական աշխատանքը: Վաղվա օրվա մասին հոգալը մեր այսօրվա պարտականությունն է. այն լուսավոր կլինի, եթե այսօր իմանանք, թե ինչպես դաստիարակել մեր երեխաներին եւ ինչպես նրանց տաղանդը դարձնել վաղվա բարօրության գրավականը», – նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի օգոստոսի 19-ին սկսված «Ամառային ներշնչանք» նախագիծն ընդլայնում է իր սահմանները` ներգրավելով Հայաստանի բոլոր մարզերը եւ երեխաներին մատուցելով աշխատանքում առողջ մրցակցության բերկրանքի նոր պահեր, հաղորդում է ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության մամլո ծառայությունը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը բացահայտում եւ զարգացնում է Հայաստանի մարզերում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Աշխատանքների գնահատման չափանիշներն են յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացվում են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:

24 августа, 2009 ВиваСелл-МТС провела очередную выставку-конкурс работ учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении в рамках проекта «Летнее вдохновение», на этот раз – в Арташате.
Богатый талантами Арташат встретил ВиваСелл-МТС летним настроением, запечатленным в работах участников конкурса. Основной темой представленных на жесткий конкурс произведений, была компания ВиваСелл-МТС.
«Мы должны научить наших детей любить творческую работу и новаторский подход. Заботиться о завтрашнем дне – наша обязанность: он будет лучше, если мы будем знать как воспитывать наших детей и как превращать их таланты в инструмент лучшего будущего уже сегодня»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Начавшийся 19-го августа проект компании ВиваСелл-МТС «Летнее вдохновение» расширяет свои границы, даря детям регионов Армении новую возможность испытать радость здорового соперничества в труде, сообщает пресс-служба компании ВиваСелл-МТС.
Проект «Летнее вдохновение» направлен на выявление и продвижение творческого таланта детей, проживающих в регионах Армении. Основной движущей силой конкурса является живое детское воображение. Критерии оценки работ – оригинальность, яркая выразительность, а также приверженность культурным традициям. Жанрово работы включают народные танцы, вокал, живопись, вышивку, драматическое искусство, ремесла и фотографию. Тематически работы должны быть связаны с компанией ВиваСелл-МТС, либо включать корпоративный логотип компании.