Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցը շարունակում է «Ճանաչենք Հայաստանը» խորագրով ցուցահանդեսների շարքը այս անգամ ԼՂՀ անկախության օրվան նվիրված «Ճանաչենք Հայաստանը. Արցախ» խորագրով ցուցահանդեսով: Հենց այդպես է Հայաստանի Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցը մտադիր նշել Արցախի անկախության օրը եւ մայրաքաղաքի բնակիչներին ծանոթացնել այդ հայկական շրջանի տեսարժան վայրերի ու պատմամշակութային բացառիկ կոթողների հետ: Ցուցահանդեսում ներկայացված կլինեն Արցախի տեսարժան վայրերն ու պատմամշակութային արժեքներն ամփոփող լուսանկարներ:
Ցուցահանդեսի հեռահարնպատակներիցեն`վերացնել Արցախի եւԵրեւանի երիտասարդականշրջանակների միջեւ աշխարհայացքային անջրպետները, ստեղծել մշակութային եւ կրթական համատեղ երիտասարդական ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ Արցախ-Հայաստան համագործակցության արդյունավետ մեխանիզմներ, ապահովել արժեհամակարգային հիմքեր ազգային միասնականության գիտակցման եւեւ տեղային հայրենասիրության սահմանափակության հաղթահարման համար, ինչպես նաեւ խթանել դեպի Արցախ ներքին զբոսաշրջիկների հոսքը:
Ցուցահանդեսը տեղի կունենա սեպտեմբերի 2-ից 4-ը` 16:00-21:00 «Սիրահարների այգում»: Միջոցառմանըհրավիրվածեն`Հայաստանում ԼՂՀներկայացուցիչԿարլենԱվետիսյանը, տուրիստականգործակալությունների ներկայացուցիչներ, երիտասարդականՀԿ-ների ներկայացուցիչներեւեւայլն:

Школа молодых лидеров продолжает цикл фотовыставок под названием «Познаем Армению». На этот раз, в связи с Днем независимости Арцаха, 2 сентября в Парке влюбленных откроется выставка под названием «Познаем Армению. Арцах». Именно так Школа молодых лидеров Армении намерена отметить День независимости Арцаха и познакомить жителей столицы с достопримечательностями этого армянского края.
Перспективной целью выставки является сближение молодежи Армении и Нагорного Карабахской республики, создание совместных культурных и образовательных программ для развития сотрудничества между Арменией и Арцахом и увеличения туристического потока в НКР.
На выставке будут представлены более 60 любительских и профессиональных работ фотографов из Армении и Арцаха. На открытии выставки будут присутствовать представитель НКР Карлен Аветисян, представители туристических фирм и молодежных организаций. Выставка продлится до 4 сентября.