31 Օգոստոս 2009 - 11:35 AMT
«Սթար» սուպերմարկետների ցանցի ղեկավարությունը հանրությանը, տրանսպորտային միջոցների սեփականատերերին, Կառավարության մարմինների ներկայացուցիչներին, կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչներին, ԶԼՄ-ներին, գործարար հանրության ներկայացուցիչներին եւ Հայաստանի Հանրապետության մնացյալ բնակիչներինկոչ է անում ապահովել անվտանգ երթեւեկություն, հատկապես նոր ուսումնական տարվա սկզբում:«Սթարը կողմնակից է կանոններով եւ փոխզիջմամբ երթեւեկության», – նշվում է հաղորդագրության մեջ
Հաղորդագրության մեջ նաեւ նշվում է, որ 2008թ. Հայաստանում գրանցվել է 2202 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչի հետեւանքով զոհվել է 407 եւ մարմնական վնասվածքներ ստացել 3125 մարդ: Այս ցուցանիշներն ավելի քան կրկնակի գերազանցում են համաշխարհային միջինը, ընդ որում, այդ պատահարների զոհերի թվում քիչ չեն նաեւ երեխաները: «Ելնելով սրանից` նոր ուսումնական տարվա առթիվ կոչ ենք անում հանրությանը ավելի աչալրջորեն հետեւել Ճանապարհատրանսպորտային երթեւեկության կանոններին, հատկապես հետիոտնների նկատմամբ», – նշվում է «Սթարի» բաց նամակում:

Руководство сети супермаркетов «Стар» в открытом письме обращается к владельцам транспортных средств, правительству и представителям образовательных учреждений обеспечить безопасное движение, особенно накануне начала нового учебного года. «Стар – сторонник движения, основанного на установленных правилах и взаимаоуступках», – говорится в сообщении.
В сообщении отмечается, что в 2008 году было зафиксировано порядка 2202 дорожно-транспортных происшествий, в результате которых погибло 407 человека, 3125 – получило телесные повреждения. Эти показатели более чем превышают среднемировые, причем в этом показателе немало происшествий приходится и на детей. «С учетом этих показателей, мы призываем общественность быть более бдительной к выполнению правил дорожного движения»,- отмечается в открытом письме «Стар».