31 Օգոստոս 2009 - 12:34 AMT
Օգոստոսի 31-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար անց կացվող «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում հյուրընկալվեց Կոտայքի մարզում: Կոտայքի տաղանդաշատ երեխաները խանդավառությամբ ներկայացրեցին իրենց աշխատանքները:
«Այս նախագծի շրջանակներում բացահայտված տաղանդավոր երեխաները մեզ դրդում են հանդես գալու նրանց ունակությունները հանուն բոլորիս լուսավոր ապագայի զարգացնելու նոր նախաձեռնություններով: Որքան ավելի շատ էներգիա, ջանք եւ գիտելիք ներդնենք նրանց մեջ այսօր, այնքան ավելի մեծ արդյունքների կհասնենք ապագայում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը մեկնարկել է օգոստոսի 19-ին Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքում: Դրա շրջանակներում միջոցառումներ են արդեն անցել Արագածոտնում, Արմավիրում, Արարատում, Վայոց Ձորում եւ Սյունիքում: Մոտ ապագայում միջոցառումներ են նախատեսվում Գեղարքունիքում, Շիրակում եւ Տավուշում, հաղորդում է ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության մամլո ծառայությունը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը բացահայտում եւ զարգացնում է Հայաստանի մարզերում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Աշխատանքների գնահատման չափանիշներ են յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացվում են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն:
Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:

31 Август 2009 - 12:34 AMT
Компания ВиваСелл-МТС в рамках проекта «Летнее вдохновение» – выставка-конкурс работ учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении, посетила область Котайк.
«Одаренные дети регионов, которых нам открывает этот проект, служат стимулом для новых инициатив по продвижению их талантов во имя нашего общего светлого будущего. Чем больше энергии, усилий и знаний мы вложим в этих детей сегодня, тем большей будет отдача завтра», – заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В рамках начавшегося 19 августа в городе Ванадзор, Лорийского марза проекта «Летнее вдохновение» мероприятия в рамках данного проекта прошли в Арагацотне, Армавире, Арарате, Вайоц Дзоре и Сюнике; в ближайшем будущем мероприятия пройдут также в Гегаркунике, Шираке и Тавуше, сообщает пресс-служба компании ВиваСелл-МТС
Проект «Летнее вдохновение» направлен на выявление и продвижение творческого таланта детей, проживающих в регионах Армении. Основной движущей силой конкурса является живое детское воображение. Критерии оценки работ – оригинальность, яркая выразительность, а также приверженность культурным традициям. Жанрово работы включают народные танцы, вокал, живопись, вышивку, драматическое искусство, ремесла и фотографию.
Тематически работы должны быть связаны с компанией ВиваСелл-МТС, либо включать корпоративный логотип компании.