Այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում Երեւանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը բացասաբար է արտահայտվել ԵՊՀ-ում սովորող հարուստ ուսանողների վարքի ու արտաքին տեսքի մասին:
Մասնավորապես, Սիմոնյանը նշել է, որ իրեն մտահոգում է այն, որ ապահովված ընտանիքներից սերող ուսանողները ցուցադրում են իրենց ֆինանսական հնարավորությունները: «Նրանք գալիս են թանկարժեք մեքենաներով եւ զբաղեցնում են համալսարանի ողջ տարածքը: Թող վարորդ վարձեն, կամ տաքսիից օգտվեն»,-խորհուրդ է տվել ռեկտորը:
Սիմոնյանին մտահոգում է նաեւ այն, որ ուսանողները շարունակում են համալսարան հաճախել թանկ ու անճաշակ հագուստով: «Ինձ մտահոգում է կուլտուրայի ցածր մակարդակը, իսկ մնացած ամեն ինչ նման թերությունների հետեւանքներն են»,-ասել է Արամ Սիմոնյանը:

На состоявшейся сегодня в Ереване пресс-конференции ректор Ереванского госуниверситета университета Арам Симонян негативно отозвался о поведении и внешнем виде богатых студентов, обучающихся в ЕГУ.
В частности, Арам Симонян отметил, что его беспокоит то, что студенты из состоятельных семей демонстрируют свою обеспеченность. «Они приезжают на дорогих машинах и забивают ими территорию университета. Пусть заведут шофера или нанимают такси», – порекомендовал ректор.
Симонян также беспокоит и то, что студенты продолжают приходить в университет в безвкусной дорогой одежде. «Меня беспокоит низкий уровень культуры, а все остальное последствия подобных дефектов», – отметил Арам Симонян.