ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ-ի (NYSE: MBT)` Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար իրականացվող «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում հյուրընկալվեց Շիրակի մարզում:
«Եթե ուզում ենք, որ այս երեխաները դառնան մեր պետության իսկական քաղաքացիներ եւ ունենան բարեկեցիկ ապագա, ապա այսօր պետք է ստանձնենք նրանց բազմակողմանի կրթություն տալու պատասխանատվությունը: Ահա թե ինչու մենք պետք է ջանքեր չխնայենք` օգնելու նրանց կյանքում ընտրելու ճիշտ ուղի եւ բացահայտելու որքան հնարավոր է շատ տաղանդներ»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը բացահայտում եւ զարգացնում է Հայաստանի մարզերում բնակվող երեխաների ստեղծագործական տաղանդը: Երեխայի վառ երեւակայությունը մրցույթի հիմնական շարժիչ ուժն է: Աշխատանքների գնահատման չափանիշներ են յուրօրինակությունը, վառ արտահայտչականությունը եւ մշակութային առանձնահատկությունների արտահայտումը: Մասնակցող աշխատանքները ներկայացվում են տարբեր ժանրերում` ազգագրական պարեր, երգեցողություն, նկարչություն, ասեղնագործություն, դրամատիկ արվեստ, արհեստներ եւ լուսանկարչություն: Աշխատանքները թեմատիկորեն պետք է կապված լինեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ, կամ էլ պարունակեն ընկերության կորպորատիվ նշանը:
«Ամառային ներշնչանք» նախագիծը մեկնարկել է օգոստոսի 19-ին Լոռու մարզում: Դրա շրջանակներում միջոցառումներ արդեն անց են կացվել Արագածոտնում, Արմավիրում, Արարատում, Վայոց Ձորում, Սյունիքում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում եւ Շիրակում: Իսկ կեզրափակվի նախագիծը Տավուշում:

3 Сентябрь 2009 - 12:35 AMT
Армянский сотовый оператор компания Vivacell-МТС в рамках проекта «Летнее вдохновение» – выставки-конкурса работ учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении, побывала в Шираке.
«Если мы хотим, чтобы эти дети стали настоящими гражданами нашей страны и имели достойное будущее, то мы должны уже сегодня взять на себя ответственность за их разностороннее развитие. Вот почему мы не должны жалеть сил на помощь им в выборе верного жизненного пути и раскрыть в них как можно больше талантов», – заявил генеральный директор Vivacell-МТС Ральф Йирикян.
Проект «Летнее вдохновение» направлен на выявление и продвижение творческого таланта детей, проживающих в регионах Армении. Основной движущей силой конкурса является живое детское воображение. Критерии оценки работ – оригинальность, яркая выразительность, а также приверженность культурным традициям. Жанрово работы включают народные танцы, вокал, живопись, вышивку, драматическое искусство, ремесла и фотографию. Тематически работы должны быть связаны с компанией Vivacell-МТС, либо включать корпоративный логотип компании.
Начавшийся 19 августа в Лори проект «Летнее вдохновение» уже прошел в Арагацотне, Армавире, Арарате, Вайоц Дзоре, Сюнике, Котайке, Гегаркунике и Шираке и завершится мероприятиями в Тавуше.