3 Սեպտեմբեր 2009 - 13:04 AMT
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) համակարգչային դասարաններ է նվիրել Արմավիրի մարզի երեք դպրոցներին
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) համակարգչային դասարաններ է նվիրել Արմավիրի մարզի երեք դպրոցներին` Այգեշատ եւ Այթաղ գյուղերում, ինչպես նաեւ Էջմիածնի թիվ 17 դպրոցին: Ընկերությունը դպրոցներին ապահովել է համակարգիչներով եւ ինտերնետ-կապով:
«Այսօր Արմավիրի մարզի երեխաների համար համակարգիչներն ու ինտերնետը դարձել են մատչելի ու սովորական մի իրականություն: Ուրախ ենք մեր մասնակցությունն ունենալ այդ հարցում: Թող նոր տեխնոլոգիաները դառնան նոր գիտելիքների, նոր հնարավորությունների աղբյուր, նոր հորիզոններ բացեն Հայաստանի երեխաների համար», – Այգեշատ գյուղում համակարգչային դասարանի բացման ժամանակ ասաց «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ի. Կլիմկոնհայտնեց, որ այսնախաձեռնությունն առաջինը չէ. «ԱրմենՏել»-ի աջակցության շնորհիվ համակարգչային դասարաններ կան Հայաստանի շուրջ երկու տասնյակ դպրոցներում: «Մեր ընկերությունը մեծ նշանակություն է տալիս համակարգիչների ներթափանցմանը հատկապես մարզերում: Մարզերում, գյուղերում դպրոցական կրթության բարելավումն անկասկած կապահովի ամբողջ Հայաստանի համընթաց եւ ներդաշնակ զարգացումը», – շեշտեց Ի.Կլիմկոն:
Համակարգչային դասարանի բացման արարողությանըներկաԱրմավիրի մարզպետԱշոտ Ղաղրամանյանը նշեց, որ մարզպետարանի օգնությամբ ընտրվելեն այնդպրոցները, որոնքառավելագույնս աջակցությանկարիքն ունեին: «Հայաստանի ղեկավարությունը ներկայում մեծ ուշադրություն է դարձնում երկրի մարզերում բարձր տեխնոլոգիաների ներթափանցմանը: Ողջունելի է, որ խոշոր բիզնեսը այս կարեւոր գործում պետական կառույցների կողքին է», – ասաց նա:

Телекоммуникационная компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) подарила компьютерные классы трем школам Армавирской области Армении. Такого рода классы появились в школах села Айгешат и села Айатах, а также в школе № 17 г.Эчмиадзин. Компания предоставила школам новые современные персональные компьютеры и доступ к интернету.
«Сегодня для детей Армавирской области компьютеры и интернет стали реальностью, доступной и повседневной. Нам приятно быть причастными к этому событию. Пусть новые технологии станут источником новых знаний, новых возможностей, откроют новые горизонты для детей Армении», – сказал на открытии компьютерного класса в селе Айгешат генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко.
Он также сообщил, что это не первая инициатива подобного рода – за последние два года «АрменТел» оказал содействие оснащению компьютерных классов в двух десятках школ Армении. «Наша компания придает большее значение компьютеризации именно в регионах страны. Улучшение качества образования в регионах, в селах – это то, что обеспечит равномерное и гармоничное развитие по всей стране», – подчеркнул гендиректор.
Присутствовавший на церемонии открытия компьютерного класса марзпет Армавирской области Ашот Каграманян отметил, что руководством страны в настоящее время уделяется много внимания компьютеризации и интернетизации регионов Армении. «Радует, что крупный бизнес и государство идут рука об руку в этом важнейшем начинании», – отметил Ашот Каграманян.