Լրացավ «One Gallery» պատկերասրահի գործունեության մեկ տարին: Առաջին տարեդարձի կապակցությամբ սեպտեմբերի 5-ին պատկերասրահում բացվել է շուրջ 20 հայ ժամանակակից աբստրակցիոնիստ նկարիչների ու քանդակագործների ցուցահանդեսը:
«Մասնակիցներ ընտրելիս որոշվեց ներկայացնել Հայաստանում ապրող եւ ստեղծագործող նկարիչներին, որոնց անունները հայտնի են Հայաստանի սահմաններից դուրս»,-ասել է պատկերասրահի տիրուհին` Արմինե Անտիկյանը:
Նա նաեւ հավելել է, որ գոյության մեկ տարում մեծ աշխատանք է կատարվել: Կազմակերպվել է 15 ցուցահանդես, հանդիպումներ արվեստագետների հետ` Արվեստագետների միջազգային ասոցիացիայի հայկական ներկայացուցչության հետ համատեղ, անց են կացվել ցուցահանդեսներ ու համերգներ ՀՀ Ազգային ժողովի այգում:
Ինչ վերաբերում է ապագայի ծրագրերին, ապա Ա.Անտիկյանը նշել է, որ նախատեսվում է համագործակցություն սկսել թուրքական պատկերասրահի հետ եւ Արտո Թունջբոյաջյանի հետ համատեղ հիմնել Տարածաշրջանային մշակութային կենտրոն: Կենտրոնը պարբերաբար կհավաքի արվեստի գործիչներին Հայաստանի գյուղերից մեկում, ինչը կնպաստի նաեւ զբոսաշրջության զարգացմանը:

7 Сентябрь 2009 - 06:38 AMT
Галерее «One Gallery» исполнился год. В честь празднования первой годовщины, 5 сентября в галерее открылась выставка работ около 20-и армянских современных художников-абстракциoнистов.
«При выборе участников выставки было решено представить современных художников, которые живут и работают в Армении, однако их имена знакомы далеко за пределами Армении», – сказала хозяйка галереи Армине Антикян
Она также добавила, что, за год существования галереи была проделана большая работа Организовано 15 выставок, встречи с искусствоведами совместно с армянским представительством Международной ассоциации искусствоведов, проведены также выставки и концерты в саду Национального Собрания Армении.
Что касается планов на будущее, то Армнине Антикян отметила, что в планах предполагается начать сотрудничество с одной турецкой галереей и основание Регионального культурного центра совместно с Арто Тунчбояджаном. Центр будет периодически собирать деятелей искусств в одном из сел Армении, что будет способствовать развитию туризма.